Biznes we własnym domu

Coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie biznesu w zaciszu własnego domu. Pozwala to na ograniczenie kosztów i sprawne łączenie życia zawodowego i osobistego. Aby było to możliwe, konieczne jest odpowiednie przystosowanie wystroju pomieszczeń.

1399006__concept_of_a_cash_regSposób aranżacji zależy w dużej mierze od rodzaju działalności, którą chcielibyśmy prowadzić. Jeśli w kręgu naszych zainteresowań znajduje się gastronomia, powinniśmy zainwestować przede wszystkim w urządzenie kuchni. Jeśli chcemy prowadzić biuro, powinniśmy skupić się na aranżacji gabinetu.

Co bardzo ważne, pomieszczenia w domu, które będą przeznaczone na prowadzenie działalności, powinny odpowiadać takim samym normom jako osobne lokale komercyjne. Warto zdawać sobie z tego sprawę i zapoznać się z nimi, jeszcze zanim zajmiemy się remontem. Może się bowiem okazać, że nasz dom zupełnie nie nadaje się do prowadzenia określonego rodzaju działalności i trzeba będzie rozejrzeć się za innym lokalem.

Należy także zadbać o odpowiednie rozdzielenie przestrzeni prywatnej i zawodowej. Nie ma możliwości, by klienci pojawiali się w części prywatnej, a dzieci bawiły się w biurze. W przeciwnym razie w przedsiębiorstwie będzie panował chaos, a klienci mogą uznać je za mało profesjonalne.

2 Comments on "Biznes we własnym domu"

  1. No jak się prowadzi biznes w domu to nie zawsze jest szansa na „rozdzielenie przestrzeni prywatnej i zawodowej” – zwłaszcza jak ktoś ma firmę w mieszkaniu maleńkim typu 30 metrów.. wtedy takie wydzielenie jest niemal niemożliwe.
    Postawisz biurko, nawet małą kasę fiskalną (polecam z http://centrumkasiarzy.pl/), drukarkę, skaner i już masz pół dużego pokoju zawalonego.
    No ale dzisiaj takie czasy i nie każdy sobie może na osobna przestrzeń pod mini firmę pozwolić.

  2. ja bym chyba nie dała rady

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.