Ciekawe pomysły na zdobienie ścian

Wielu z nas nie przywiązuje zbyt dużej wagi do dekoracji ścian. Owszem, coraz częściej zamiast tradycyjnych farb sięgamy po dekoracyjne tapety, wciąż jednak nie wykorzystujemy pełni możliwości, jaką daje nam efektowne ozdobienie ścian.

 

Możliwości jest całe mnóstwo. Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnych naklejek na ścianę lub fototapet, które same w sobie stanowią bardzo efektowną dekorację. Możemy jednak pokusić się o nieco bardziej ambitne rozwiązanie i puścić wodze własnej fantazji.

 

Ściana może zamienić się w mini-galerię. Możemy wyeksponować na niej obrazy, zdjęcia, a nawet ręcznie wykonane serwetki. Ciekawym pomysłem jest też powieszenie na ścianie pustej ramy i dowolnych elementów, które ją wypełnią. Ważne, by ozdoby, po które sięgniemy dobrze komponowały się z pozostałymi elementami wystroju pomieszczenia i były utrzymane w tym samym stylu.

 

Aby jeszcze bardziej podkreślić ciekawą aranżację, którą stworzyliśmy, możemy pomalować fragment ściany kontrastującym kolorem lub nakleić na nią tapetę. Jeśli ozdobisz swoją ścianę w ten sposób, możesz mieć pewność, że żaden z gości odwiedzających Twój dom nie przejdzie obok niej obojętnie.

1 Comment on "Ciekawe pomysły na zdobienie ścian"

  1. MaxSłoneczny | 16 lutego, 2013 at 10:44 am |

    Fototapety to ostatnio w ogóle jakiś hit jest jeśli chodzi o zdobienie ścian, a już te drukowane na papierze HP PVC-Free Wall Paper, który potem łatwo się odkleja to juz całkiem. Myśmy w muralu (tu: http://mural24.pl/) oglądali takie propozycje pod biuro i naprawdę jest na czym oko zawiesić a firma przestaje wiać nudą i monotonią.
    I milej się pracuje

Comments are closed.