Dodatki do łazienki

Urządzając łazienkę często zapominamy o starannym doborze dodatków. Tymczasem to one w dużej mierze decydują o ostatecznym charakterze całej aranżacji, stanowiąc swego rodzaju kropkę nad i. O czym w takim razie powinniśmy pamiętać przy ich doborze?

1353242_bubbly_and_bubbly_iiNajważniejsze jest odpowiednie dopasowanie ich pod względem kolorystycznym. Kolor płytek łazienkowych rzutuje na kolory pozostałych elementów, które znajdą się w łazience. Dodatki powinny być utrzymane w zbliżonym odcieniu lub z nim kontrastować. Ważne, by nie miały one więcej niż dwa-trzy kolory, aby uniknąć wrażenia chaosu.

Jako że większość łazienek to niewielkie pomieszczenia, dobrze jest postawić na dodatki, które nie tylko dobrze się prezentują, ale i pełnią funkcję praktyczne. Jeśli chcemy postawić w łazience pleciony koszyk, niech służy do przechowywania kosmetyków, czy akcesoriów do włosów. Jeśli chcemy ustawić w niej dekoracyjne pojemniki, niech znajduje się w nich chociażby sól do kąpieli.

Należy też rozsądnie dobierać ilość dodatków. Obowiązuje tu zasada, co za dużo to niezdrowo. Nie zapominajmy o tym, że łazienka to przede wszystkim wnętrze użytkowe. Jeśli umieścimy w niej mnóstwo bibelotów, które będą utrudniały normalne użytkowanie łazienki, efekt raczej nie będzie zadowalający.

4 Comments on "Dodatki do łazienki"

  1. Kolory są niemal najważniejsze:) Bardzo fajne dodatki do łazienek można pooglądać na stronach królestwo łazienek – pomysłów sporo, oryginalne stylizacje. Jest w czym wybrać:)

  2. Ja teraz wpadłem na taki pomysł że na walentynki przygotuję dziewczynie romantyczną kąpiel w łazience – z wszystkimi bajerami z filmów: płatki róż, swieczki, romantyczne dodatki w serduszka itd. No i licze na zachwyt:)
    P.S No dooobrze… to nie był mój pomysł, tylko wzięty z serwisu walentynkowe (tu: prezent walentynkowy dla dziewczyny). Ha:) Mi trochę wyobraźni emocjonalnej jednak brak.

  3. Może dlatego, że dodatki łazienkowe nie są tak super wazne, jak podstawowa armatura, i praleczka chociażby

  4. Ja z dodatków łazienkowych to zdecydowanie minimalistyczne klimaty – tak jak kafle i cała armatura są jasne, z takich jak można pooglądać np w sklepie Banyo, tak i dodatki i dekoracje są nowocześnie ascetyczne – bez przerostu formy na treścią:)

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.