Jak ograniczać wydatki przy zakładaniu firmy?

Wiele osób już na wstępie rezygnuje z prowadzenia własnego biznesu ze względu na koszty, które się z tym wiążą. Nie będziemy oszukiwać, twierdząc, że dobry pomysł od początku przynosi zyski, dlatego kapitał początkowy nie jest potrzebny. Można jednak sprawić, że koszty związane z prowadzeniem własnej działalności będą ograniczone do minimum.

 Dobrym przykładem może tu być prowadzenie własnego sklepu internetowego. Decydując się na taką formę działalności, nie musimy kupować ani wynajmować lokalu, co zawsze generuje spore koszty. Musimy jedynie wygospodarować pomieszczenie na magazyn. Jego wielkość jest uzależniona od rodzaju towaru, który będziemy sprzedawać.

Musimy zadbać też o pieniądze, które będziemy mogli zainwestować w towar. Oszczędności z pewnością będą tu przydatne. Warto też sprawdzić, czy możemy skorzystać z dofinansowania z Unii Europejskiej. Jeśli pieniędzy wciąż będzie za mało, można rozważyć zaciągnięcie kredytu.

Ostatnia, ale nie mniej ważna pozycja na liście wydatków to opłaty związane z prowadzeniem działalności. Jako początkujący przedsiębiorcy możemy liczyć na mniejsze stawki ZUS, co należy skrupulatnie wykorzystać, jeszcze bardziej zmniejszając koszty prowadzenia działalności.

 

2 Comments on "Jak ograniczać wydatki przy zakładaniu firmy?"

  1. To zależy też sporo od rodzaju firmy,z jeśli np zaopatrujemy się w jakiś specjalistyczny sprzęt czy towar niezbędny firmie do codziennego działania (jak np narzędzia implantologiczne w gabinecie stomatologicznym, czy papier w firmach ksero), to dobrą oszczędnością jest wybranie taniego dostawcy takich rzeczy: np hurtownię lub nowoczesne hurtownie – sklepy inetrnetowe. Zawsze to taniej

  2. Niektórych wydatków w firmie nie da się całkiem ograniczyć, ale jak sie ma nieco wiedzy i funduszy, to można je zminimalizować w dłuższej perspektywie czasu.
    Np decydując się na jakieś dobre odnawialne źródła energii, można po paru latach lub szybciej – co zalezy od wielkości firmy i np zapotrzebowania na prąd, płacić rachunki zdecydowanie niższe.
    Kwestia priorytetów.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.