Jak urządzić pierwsze biuro?

Przy rozpoczynaniu własnej działalności gospodarczej, pierwszym krokiem jest zwykle urządzenie własnego biura. Bez względu na to, czy będzie się ono znajdowało w naszym mieszkaniu czy też w specjalnie wynajętym lokalu, powinno znaleźć się w nim kilka sprzętów, które umożliwią jego funkcjonowanie.

 

Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w komputer z dostępem do internetu. Zastanów się, czy często będziesz podróżował albo wychodził na spotkania służbowe. Jeśli tak, warto rozważyć zakup laptopa z internetem mobilnym.

 

Ponadto w biurze powinny znaleźć się także urządzenia towarzyszące, niezbędne do obsługi biura, takie jak drukarka, skaner, czy ksero. Wybierając je, warto wziąć pod uwagę powierzchnię biura, jaką będziemy dysponować. W przypadku mniejszych pomieszczeń dobrym rozwiązaniem może się okazać urządzenie wielofunkcyjne o niewielkich rozmiarach.

 

Dopiero w dalszej kolejności warto skupić się na wystroju biura. Zadbaj o to, by prezentowało się profesjonalnie. Postaw na spokojny, elegancki styl. Nie przesadzaj z ilością dodatków. Nie szalej z kolorami. Zrezygnuj ze zbyt wielu osobistych pamiątek. Dzięki temu nawet biuro w mieszkaniu będzie budziło w klientach zaufanie.

1 Comment on "Jak urządzić pierwsze biuro?"

  1. MaxSłoneczny | 30 grudnia, 2012 at 4:12 pm |

    Można też na etapie aranżowania pierwszego biura zapytać np firmę, która nam je robi na tip top o to czy np nie mają do pokazania wizualizacji takiego biura (w 3D, video, albo panoramy 360 stopni z czegoś, co już robili w innych biurach) -> i wtedy ma sie o wiele większe wyobrażenie tego, jak biuro będzie na końcu wyglądało. To ułatwi podjęcie decyzji:)

Comments are closed.