Jak wybrać krem do twarzy na noc?

Idealny krem do twarzy na noc powinien być dobrany do rodzaju cery oraz wieku użytkownika. W trakcie snu skóra regeneruje się, w efekcie czego wygląda na młodszą i bardziej promienną. Jednak sam wypoczynek nie wystarczy, aby zapewnić jej nieskazitelny blask. Z pomocą przychodzi szeroki wachlarz preparatów pielęgnacyjnych, których wybór może przysporzyć nas o zawrót głowy.

Produkty do stosowania na noc mają za zadanie stymulować proces regeneracji skóry. Ich rolą jest odżywienie, nawilżenie i ochrona przed utratą wilgoci. Aby jednak tak się stało, muszą być dopasowane do potrzeb skóry. Posiadacze tłustej i trądzikowej cery powinni zatem wybierać preparaty o lekkiej konsystencji, które nie zatykają porów, podczas gdy skóra sucha wymaga kosmetyków niwelujących proces utraty wilgoci.

Krem do twarzy na noc musi być dobrany nie tylko pod kątem rodzaju cery, ale również naszego wieku. Nie od dziś bowiem wiadomo, że innymi potrzebami będzie charakteryzować się skóra młoda, innymi zaś cera dojrzała. Nie mniej jednak, formuła każdego z nich powinna charakteryzować się obecnością antyoksydantów (flawonoidy, witamina A, E, C), które będą stymulowały proces regeneracji uszkodzonej przez wiatr, słońce i zanieczyszczone powietrze skóry.

Kobieta, która ukończyła 30 lat powinna wybierać krem do twarzy na noc wzbogacony koenzymem Q10, który wykazuje się właściwościami przyspieszającymi metabolizm komórek. Zawarte substancje dotleniają organizm, regenerują go oraz ujędrniają skórę, przy okazji rozjaśniając istniejące na jej powierzchni przebarwienia. W przypadku 40-latki formuła tychże kosmetyków musi być wzbogacona o proteiny, retinol, nienasycone kwasy tłuszczowe czy ceramidy, które wykazują się dobroczynnym wpływem na metabolizm komórek. W rezultacie utrzymują równowagę wodno-lipidową skóry, regenerując i chroniąc przed stanami zapalnymi. Z kremami do twarzy na noc dla 50-latki jest już nieco gorzej, ponieważ ich skład musi zostać wzbogacony jeszcze innymi składnikami. Przydatne w tym zakresie będą zatem izoflawony sojowe, kwas foliowy i glikolowy, które wpływają dobroczynnie na produkcję kolagenu, przy okazji regenerując i przyspieszając naprawę komórek.

Gdy już wiemy, jakimi kryteriami muszą charakteryzować się wybrane przez nas kremy do twarzy na noc, na koniec pozostaje jeszcze kwestia ich aplikacji. Niewielką ilość kosmetyku nakładamy na skórę i delikatnie wmasowujemy opuszkami palców, wykonując koliste ruchy. Podczas takiego zabiegu usprawnia się mikrokrążenie skóry.