Jak wybrać napęd do bramy dwuskrzydłowej?

napęd do bramy

Automatyka do bram jest dzisiaj jedną z najpopularniejszych opcji wybieranych zarówno w przypadku bram prowadzących na posesje prywatne, jak i firmowe. To dzięki prostocie sterowania taką bramą i możliwości wygodnego otwierania i zamykania jej drogą radiową lub na pilota, upraszcza ona obsługę bramy, sprawiając zarazem, że za każdym razem nie trzeba do niej osobiście podchodzić.

Automatyka do bram – jakiej marki?

Przed wyborem konkretnej automatyki do bram zdecydowanie warto przyjrzeć się jej producentowi. Dziś dobrych firm tworzących solidne i niezawodne napędy do bram jest wiele, dlatego pierwszy wybór wcale nie jest taki łatwy. Tu należy zacząć od zwrócenia uwagi na staż, jaki w produkcji automatyki ma dane przedsiębiorstwo. Na przykładzie marki Beninca, która działa na rynku już ponad 40 lat możemy od razu domyślić się, że jakość ich produktów jest wysoka, co pozwala wciąż przyciągać do nich nowych klientów. Producent odpowiada tu za niezawodność całego systemu, a wytwarzany przez niego napęd do bramy dwuskrzydłowej cechuje się m.in. przekładniami siłowników wykonywanymi z brązu i hartowanej stali. Te materiały są szczególnie wytrzymałe, dlatego decydując o marce nabywanej automatyki do bram, koniecznie trzeba je wziąć pod uwagę. Renoma producenta plus jakość materiałów, jakich używa on do swoich systemów automatyki bramowej są kluczowe!

Napęd do bramy dwuskrzydłowej – jak go wybrać?

Sam napęd do bramy powinien uwzględniać cztery podstawowe parametry, od których odpowiedniego zmierzenia uzależnia się dobór produktu.

  • Po pierwsze, długość i waga skrzydła bramy. Siłowniki obsługują konkretny ciężar maksymalny, dlatego dobranie ich do wagi skrzydła bramy i jej długości jest niezbędne, by cały system działał wydajnie i stabilnie.
  • Po drugie, typ słupka, na którym brama będzie osadzona (wąski czy szeroki?)
  • Po trzecie, częstotliwość otwierania bramy z wykorzystaniem napędu. Jest oczywiste, że bramy prowadzące na posesje prywatne otwierane są rzadziej i tu dobór napędu będzie inny niż w przypadku strzeżonego parkingu, którego brama może otwierać się nawet kilkadziesiąt razy w ciągu doby. Napęd dobieramy wg intensywności pracy, tak, by mógł bezproblemowo służyć przez lata.
  • Po czwarte, szybkość w jakim brama ma się otwierać. Nie każde miejsce wymaga niemal natychmiastowego otwarcia, ale są takie, w których czas jest naprawdę ważny i nie ma tu miejsca na niepotrzebne, kilkuminutowe czekanie aż brama się otworzy.

Skupiając się na czterech w/w parametrach oraz na renomie producenta oferującego automatykę do bram i jego doświadczeniu, będziemy mieć pewność doskonałego wyboru całego potrzebnego nam systemu.

Artykuł sponsorowany powstał przy współpracy z firmą BENINCA Automatyka do bram.