Jak wygospodarować dodatkowy pokój?

Metraż naszych mieszkań jest ograniczony i zwykle zbyt mały niż byśmy sobie tego życzyli. Pojawiają się jednak sytuacje, w których wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia okazuje się wręcz niezbędne. Jak sobie z tym poradzić?

1413110_apartament_interiorNajprostsze rozwiązanie to umieszczenie w salonu aneksu kuchennego. W ten sposób pomieszczenie, w którym do tej pory znajdowała się kuchnia można zagospodarować w inny sposób. Aneks sprawdza się przede wszystkim w przypadku tych rodzin, które nie gotują zbyt często. W innym przypadku stosy naczyń zalegających w zlewie czy niezbyt przyjemne zapachy roznoszące się w czasie gotowania mogą oszpecić nasz salon.

Inne rozwiązanie to zrezygnowanie z osobnej sypialni na rzecz spania w pokoju dziennym. Nie wszyscy czują się z tym komfortowo, jednak w ten sposób można uzyskać dodatkowe pomieszczenie, gotowe do aranżacji. Decydując się na nocowanie w salonie, musimy przede wszystkim zaopatrzyć się w wygodną rozkładaną kanapę. Musimy też wyrobić sobie nawyk ścielenia łózka tuż po tym, jak z niego wstaniemy.

Najprostszy, choć nie zawsze satysfakcjonujący sposób to rozdzielenie dużego pomieszczenia na dwa mniejsze. Można w tym celu wykorzystać ściankę działową, ale również wysoki regał, czy efektowny parawan.

 

3 Comments on "Jak wygospodarować dodatkowy pokój?"

  1. Parawany się fajnie sprawdzają do takiej wydziałki

  2. Mnie się marzy, żeby w takim dodatkom pokoju zrobić sobie kominek – takie miejsce z trzaskającymi iskierkami i romantyczną aurą – fajnie by było. Nawet oglądałem jakiś czas temu ofertę http://www.vitcas.pl/ – oni się zajmują produkcją materiałów i uszczelniaczy do budowy kominków, no i mieli super ceny, ale potem kobieta mnie naciągnęła na jakieś szmatki i niestety plan się wyciągnął w czasie, no ale co sie odwlecze to nie uciecze, bo kominek marzy mi sie od lat.

  3. Mam znajomych, którzy wydzielili sobie dodatkową przestrzeń w łazience i tam zrobili saunę:)
    Okazuje się, że na takie bajery wcale nie trzeba wiele miejsca, artykuł dla zaciekawionych: http://www.wandex.com.pl/jakie-wymiary-powinna-miec-sauna.html – myślę że takie idee to fajna alternatywa dla zapchania łazienki meblami czy cudami, z których się nie korzysta, a sauna to sauna:)

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.