Jak zmniejszyć wydatki na remont?

Wiele z nas powstrzymuje się przed przeprowadzeniem remontu czy chociażby wprowadzeniem drobnych zmian w aranżacji domu ze względów finansowych. Tymczasem istnieje kilka sprytnych sposobów, dzięki którym możemy zmniejszyć związane z tym koszty do niezbędnego minimum.

496081_stubbyPrzede wszystkim warto rozejrzeć się za jakimiś dodatkowymi źródłami pieniędzy. Być może w naszym domu są meble, czy dodatki, których już nie używamy. Można wystawić je na internetowej aukcji internetowej. Jeśli wzbudzą zainteresowanie, mogą przynieść nam spory zysk. Zyskamy nie tylko pieniądze, ale i dodatkowe miejsce w domu, które zawsze jest bezcenne.

Kiedy zgromadzimy już pewną sumę z przeznaczeniem na remont, powinniśmy zastanowić się, jak najrozsądniej ją zagospodarować. Zanim zdecydujemy się na kupno jakichś materiałów, warto porównać ich ceny w kilku miejscach, by wybrać najkorzystniejszą ofertę. W poszukiwaniu promocji i wyprzedaży warto też poszperać w internecie.

Powinniśmy zastanowić się też, które z prac związanych z remontem będziemy w stanie wykonać samodzielnie. Koszt związane z zatrudnieniem ekipy remontowej pochłaniają zwykle sporą część remontowego budżetu, a w ten sposób zredukujemy je do niezbędnego minimum.

 

3 Comments on "Jak zmniejszyć wydatki na remont?"

  1. Najprostsza metoda, to zrobić maly remont hehehe

  2. Dokładnie, albo dekoracje np kupić maxymalnie tanie (jakiś tani zegar do wnętrza, rolety zamiast drogich firanek itd), a w instalacje włożyć więcej – dłużej posłużą i na pewno na tym się oszczędzi,

  3. Mój szef zamiast zatynkować dziurę w ścianie (regał wybił), rzucił na to fototapetę (bodaj z mural24.pl) i tak oszczędził na fachowcach, tynkowaniu, malowaniu, itd i zyskał ozdobę, na którą wszyscy się gapimy.
    A to, że to nas w pracy rozprasza to już inna broszka heheh.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.