Komfortowe wyposażenie biura

Przy urządzaniu biura należy brać pod uwagę fakt, że większość pracowników będzie tam spędzać długie godziny. Należy zadbać o to, by było im wygodnie, tak by niezbyt komfortowe warunki nie przeszkadzały im w pracy.

 

Co to oznacza w praktyce? Chociażby dobór odpowiednich krzeseł do biurek. W żadnym razie nie powinno się ich dobierać w drodze przypadku. Dobre krzesła powinny mieć ergonomicznych kształt i możliwość regulowania ich wysokości. Ruchome oparcie jest jak najbardziej wskazane. W czasie zakupów warto pytać o krzesła przeznaczone do wielogodzinnej pracy biurowej.

 

Pozostałe wyposażenie powinno być dostosowane do charakteru pracy osoby, która ma pracować przy danym stanowisku. Inaczej wygląda biurko osoby, która pracuje na komputerze, a inaczej biurko pracownika, który zajmuje się ręcznym wypełnianiem dokumentów. Przy dobieraniu dodatkowego wyposażenia warto mieć na uwadze te różnice.

 

Są jednak i takie elementy wyposażenia, które przypadną do gustu każdemu pracownikowi, bez względu na to, czym zajmuje się na co dzień. Należy do nich chociażby ekspres do kawy, czy mikrofalówka. Nawet w czasie bardzo intensywnej pracy wskazane jest robienie krótkich przerw na regenerację sił, a kubek kawy, czy ciepły posiłek zdecydowanie temu sprzyjają.

3 Comments on "Komfortowe wyposażenie biura"

 1. Jeśli chodzi o lampę do biura to poleciłbym coś, co może się długo swiecić i żre przy tym mało energii – takie lampy są najbardziej wydajne w firmie.
  Oświetlenie do biura w moim ulubionym sklepie swiatswiatla.pl jest całkiem całkiem – warto sobie zerknąć przy kompletowaniu wyposażenia.

 2. Krzesła i wygodne fotele dla pracowników to fakt -, rzecz ważna ogromnie. Mówi się, że pracownik zadowolony to dobry pracownik, więc jak siedzi mu się dobrze, to i pracuje bardziej efektywnie;)
  Co do krzeseł obrotowych i foteli, to w ich poszukiwaniu na potrzeby firmy warto zerknąć do sklepu http://www.ergofotel.pl/ -mają sporo wybór siedzeń biurowych w różnych cenach, więc znajdzie się coś i dla szefa i dla pracownika na call center:)

 3. Co do krzeseł biurowych, to faktycznie nie obraziłbym się gdyby mój szef bardziej się o takowe zatroszczył.
  Na razie mamy jakies starocia niewygodne, chociaż wiem, że kilku pracowników już zgłaszło górze potrzebę wymiany i nawet pokazyło krzesła jak z http://nonameoffice.pl/3-krzesla-biurowe – w dobrej cenie i wygodne, no ale co z tego wyjdzie i czy nasz pracodawca znajdzie na to fundusze, to nie wiadomo:)
  Ale jakiś postęp jest…

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.