Łazienka w morskim stylu

Wybór materiałów wykończeniowych, które obecnie mamy do dyspozycji może przyprawić o zawrót głowy. Wybierając kafelki, czy dodatki do łazienki jesteśmy ograniczeni w zasadzie tylko budżetem. Na które produkty do łazienki dostępne w sklepach warto zwrócić szczególną uwagę?

 W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszą się elementy wystroju łazienek, które swoim charakterem nawiązują do stylu marynistycznego. Granatowe i białe kafelki w połączeniu z czerwonymi dodatkami prezentują się bardzo efektownie. Możemy pójść o krok dalej i umieścić w łazience niewielką latarnię morską, sznur z węzłem żeglarskim, czy nawet koło sterowe. Każdy, kto tam zajrzy z pewnością poczuje się, jak na statku.

Sporą popularnością cieszą się też łazienki urządzone w nieco delikatniejszym stylu, nawiązującym do morskich krajobrazów. Pastelowe błękity i kremy w zestawieniu z muszelkami, czy morskim piaskiem tworzą przyjemny, romantyczny nastrój.

Urządzenie łazienki w którymś z tych stylów to propozycja dla tych, którzy kochają morze i okręty. Zyskają w ten sposób namiastkę morza, która powinna im wystarczyć aż do następnej wizyty nad morzem, z której być może przywiozą kolejne akcesoria do swojej morskiej łazienki.

 

4 Comments on "Łazienka w morskim stylu"

 1. Fajny pomysł, chociaż np ja cenię bardziej odwagę w aranżowaniu łazienki, ona przecież nie musi być wiecznie niebieska, morska, czy morsko-niebieska.
  Na stronie królestwa łazienek jest fajnie pokazana kolorowa łazienka – czerwienie, brązy, kratka – masa „innych”, ale jakże ciekawych inspiracji.

 2. Niby racja Anna, ale niebieskie barwy to po pierwsze klasyka w łazience, a po drugie one uspokajają i pozwalają się w wannie zrelaksować, a nie męczyć oko super kolorami. To tak jak z światłem w łazience – lepszy stonowany plafon (ja mam np taki biały, projekt Eloy Puig) niż super kolorowa bomba podsufitowa, która rozprasza a nie relaksuje:)
  P.S Mój plafonik stąd: marka EITorent, salon Decoina na Duchnickiej w Warszawie)

 3. Z łazienkowych dodatków całkiem przyzwoicie wyglądają wg mnie te, które mają w sobie trochę stali bądź aluminium.
  Taki nowoczesny ryt.
  A poza tym, jak się strzeli w łazience jakieś odpowiednio światło (np jakieś konkretne lampy łazienkowe – tu wrzucam linka dla przykładu), to dobre światło podkreśli każdy inny dodatek jaki kupimy do tego wnętrza. No a jak się oświetla całość knotem od starej świecy, to niestety nawet najlepszy gadzet nie będzie wyglądał „fajnie”.
  Takie moje zdanie…

 4. Morskie klimaty to faktycznie sie czesto z łazienkami kojarzą, ale dzisiaj jest też tyle opcji z kolorami i różnych wariacji co do płytek, że wcale nie tak wielu z nas ma łazienkę a’la morze. Wystarczy sobie pooglądac płytki np. w sklepach: http://twojelazienki.pl/ceramika-paradyz/plytki-lazienkowe.html – Paradyżowskie klimaty maja tyle kolorystycznych wariacji, że ho ho – i… niewiele morskich klimatów!

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.