Łóżko piętrowe w dziecięcym pokoju

Łóżka piętrowe to popularne rozwiązanie w wielu dziecięcych pokojach. To świetny sposób na funkcjonalne zaaranżowanie niezbyt dużej przestrzeni. O czym warto pamiętać decydując się na ustawienie takiego łóżka w pokoju własnej pociechy?

 

Przede wszystkim o jej bezpieczeństwie. Górne łóżko powinno być starannie zabezpieczone barierkami, które zapobiegną upadkowi dziecka z dużej wysokości. Barierki powinny być wysokie. Pamiętaj, że znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że dziecko spadnie z łóżka w czasie zabawy, niż w czasie snu, dlatego należy zabezpieczyć się przed wszystkimi ewentualnościami.

 

Po drugie, łóżko powinno dobrze komponować się z pozostałymi elementami wystroju. Zwróć uwagę na to,by było wykonane z solidnych, trwałych materiałów, które przetrwają nawet najbardziej szalone zabawy.

 

Łóżka piętrowe sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadkach, gdy dwoje dzieci musi mieszkać na niewielkiej powierzchni. Jeśli jedno z nich przeniesie się do innego pokoju, nie oznacza to, że automatycznie trzeba rezygnować z tego funkcjonalnego mebla.

W miejsce dolnego łóżka można wmontować biurko lub pojemną szafkę na ubrania. W ten sposób powierzchnia pokoju wciąż pozostanie efektywnie zagospodarowana.

1 Comment on "Łóżko piętrowe w dziecięcym pokoju"

  1. MaxSłoneczny | 20 grudnia, 2012 at 3:52 pm |

    Super praktyczne są takie łóżka piętrowe:)
    Wygodnie dla dzieci i jeszcze nie zajmują wiele miejsca.
    A co do sklepów, to akurat nie kojarzę gdzie myśmy dokładnie kupowali łóżko piętrowe, ale jak znam nasze oszczędnosciowe zapędy, to pewnie najpierw wyszukaliśmy przez katalog sklepów z artykułami dziecięcymi jakiś sklep z meblami, a potem opinie, ceny no i zakup. Dziś przy cenach niektórych wychuchanych w kosmos, to innej opcji zakupowej nawet nie bardzo sobie wyobrażam.

Comments are closed.