Magia koloru w aranżacji

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważną rolę w kształtowaniu atmosfery panującej w naszym domu odgrywają odpowiednio dobrane kolory. Niestety, bardzo często dobieramy je na zasadzie przypadku, kierując się wyłącznie własnymi upodobaniami, czy aktualnymi trendami, a to na pewno nie jest dobre rozwiązanie.

1415373_paint_twirl_4Kolory muszą być dopasowane przede wszystkim do charakteru pomieszczenia. W sypialni wskazane jest stosowanie delikatnych, pastelowych kolorów, które pomogą nam wyciszyć się snem. Malowanie ścian w sypialni na krwistą czerwień nie jest dobrym pomysłem, chociaż niewątpliwie tworzy ciekawą, pobudzającą aranżację.

W gabinetach i innych pomieszczeniach wykorzystywanych do pracy i nauki warto wprowadzić elementy w odcieniach pomarańczu i zieleni. To kolory odpowiadające za koncentrację i skupienie. Dzięki nim nasz wysiłek intelektualny będzie znacznie bardziej efektywny.

Najwięcej swobody mamy przy doborze kolorów dominujących w kuchni i łazienki. W przypadku tych pomieszczeń możemy kierować się wyłącznie własnymi upodobaniami, dbając o to, by kolory wykorzystane w danym pomieszczeniu tworzyły spójną całość i dopełniały się wzajemnie lub wręcz przeciwnie – kontrastowały ze sobą.

 

 

3 Comments on "Magia koloru w aranżacji"

 1. Teoretycznie przy malowaniu łazienki mozemy się kierować „wyłącznie własnymi upodobaniami”. W praktyce wiele zależy tez od naszej rodziny:) Moja partnerka nie zgodziła się na pomalowanie łazienki w soczyście ogniste kolory i wybrała stonowaną zieleń wpadającą w błękit (okazja na farby z http://taniobuduj.pl/ciany-sufity-c3718.html).
  No i ładnie to wygląda, fakt.
  Nawet jeśli ja byłem za czerwienią

 2. a ja zamiast malowania ścian, wolę biel i na tym powieszoną jakąś fototapetę np na http://mural24.pl/ mają coś takiego:
  http://mural24.pl/konfiguracja-produktu/42597424/ – no i od razu człowiekowi marzy sie kąpiel i przygoda ze świata wysp, piratów i błękitnej laguny.

 3. Myślę, że kolor to jest w ogóle podstawa aranżacji.
  Jak coś zrobimy czarno-białe tylko, to szybko wpadniemy w depres jakiś – jednak barwy muszą być. Nawet jeśli nie w meblach, to w dekoracjach albo oświetleniówce.
  Moja żona uparła się jakiś czas temu na takie kolorowe plafony: http://sklep.enthusiastic.pl/oswietlenie/285-plafon-quasar.html i dziś muszę stwierdzić, że to naprawdę był super pomysł.
  Podobnie jak ta: http://www.tlclampy.pl/produkt.php?prod=3942 czerwona lampa z plisowanym abażurem.

  Super. Pilnujcie kolorów!

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.