Meble do ogrodu

Pogoda za oknem zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ci, którzy dysponują własnym ogrodem są niewątpliwie w uprzywilejowanej sytuacji, oczywiście pod warunkiem, że włożą nieco wysiłku w urządzenie swojego ogrodu.

1403882_autumn_garden_2Podstawa to odpowiedni dobór mebli ogrodowych. W sklepach możemy wybierać wśród przeróżnych modeli. Czym powinniśmy się kierować przy ich wyborze? Najważniejszych jest niestety budżet, którym dysponujemy. Im więcej pieniędzy możemy wydać na meble, tym szerszy wybór mamy.

Do najtańszych należą meble plastikowe. W sezonie kupimy je w niemal każdym hipermarkecie. Są łatwe w utrzymaniu i dostępne w bogatej gamie kolorów. Ich największą wadą jest niska wytrzymałość. Zdarza się, że już po jednym sezonie meble do niczego się nie nadają.

Z tego powodu warto rozważyć kupno nieco droższych, ale zdecydowanie bardziej wytrzymałych mebli z ratanu lub technoratanu. Tego rodzaju meble prezentują się bardzo efektownie, szczególnie jeśli ułożymy na nich dekoracyjne poduchy. Należy jednak chronić je przed wilgocią, inaczej szybko tracą swój atrakcyjny wygląd.

Najdroższe rozwiązanie to kupno mebli drewnianych. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę, że to inwestycja na długie lata. Odpowiednio konserwowane meble z drewna mogą przetrwać nawet kilkanaście lat.

7 Comments on "Meble do ogrodu"

 1. Meble drewniane są najciekawsze:)
  Ale oczywiście takie np rattanowe czy z technoratanu też mi sie podobają. Tutaj (link) można pooglądać meble do restauracji, które też spokojnie da się przenieść na realia zwykłego ogrodu (bez biznesowych podtekstów).

 2. A ja bym się jakoś super przy ogrodowym drewnie nie upierał, plastiki też odpadają – bo to jednak (sorry) trochę taka wsią podlatuje. Pedzej technorattan wspomniany czy inne plecionkowate. W artykule na e-ogródku (link: http://www.e-ogrodek.pl/a/14521,meble-ogrodowe-trendy-2013) piszą, że nawet technorattan to w czołowce tegorocznych trendów jest.
  Warto poczytać:)

 3. Ja już niedługo będę posiadaczką fajnego ogródka przed domem (taki mam plan)

 4. Do tej pory stały u nas klasyki plastikowe jeśli chodzi o meble, ale w przyszłym roku będziemy wszystko wymieniać na jakiś stylowy rattan itp. Planujemy budowę zewnętrznego grilla murowanego (fachowy, duży, z materiałów producenta http://www.vitcas.pl/, więc zawsze to taniej niż u pośredników), no i jak wszystko będzie cacy, to plastikowe meble wyglądałyby do bani, więc i je trzeba będzie wymienić.
  Ale ogród szykuje mi się bajkowy.

 5. Rattan to fajny pomysł na zmianę jeśli wziąc pod uwagę że miałeś wcześniej plastiki:)
  Możesz też poszperać wśród propozycji z technorattanu – sztuczny, ale dzięki temu ma naprawdę fajną odporność na warunki atmosferyczne, a do tego super wygląda.
  Zobacz opcje np z http://www.icasa.pl/ czy innych sklepów specjalizujących się w takich meblach.

 6. Ja bym w góle chciał miec ogród żeby móc go urządzić.
  Chlip. zazdroszczę

 7. Ja też bym chciał, a mam tylko mały balkonik

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.