Niebanalne oświetlenie

W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z przedmiotami, które mają spełniać szereg różnych funkcji. Ten sam trend można zaobserwować również w sektorze oświetlenia. Lampki, czy lampy, które tylko emitują światło należą już do rzadkości. Jakie jeszcze funkcje mogą spełniać?

light-bulb-1433916-mPrzykładowo, firma OSRAM ma w swojej ofercie żarówkę wyposażoną w niewielki głośnik. Jego średnica to zaledwie 70 mm. Tyle wystarczy, by cały pokój wypełnił się cichą, przyjemną dla ucha muzyką. Wybór piosenek leży w gestii nas samych – muzyka jest bowiem pobierana z komputera, znajdującego się w pobliżu żarówki – głośnika przy pomocy sieci wi-fi. To bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich melomanów. Większość z nas i tak na co dzień oświetla pomieszczenia, w których przebywa światłem żarówek, dlaczego więc nie połączyć tej czynności ze słuchaniem swojej ulubionej muzyki?

Kolejny przykład ciekawego oświetlenia to relaksująca lampka. Każdy z kilku okrągłych kloszy, które ją tworzą emituje przyjemne, mleczne światło. Nie jest to jednak jedyna cecha, która ją wyróżnia – wszystkie klosze są wykonane z miękkiego, miłego w dotyku materiału. Można je do woli ugniatać i masować, zapewniając w ten sposób ulgę skołatanym nerwom i pozbywając się stresu.

 

3 Comments on "Niebanalne oświetlenie"

  1. Fajne pomysły, bardzo mi sie podobają

  2. Teraz najmodniejsze są oświetlenie LED. Cudawianki na kiju można z nich zrobić
    Jako, że biore kredyt z dopłatą w programie mieszkanie dla młodych to strzele sobie niebanalne oświetlenie w meieszkaniu

  3. na to chyba nie możesz wziąć kredytu w mdm, tylko na sam dom

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.