Oświetlamy salon

Wiele osób nie docenia istotnej roli, jaką w aranżacji wnętrz odgrywa odpowiednio dobrane oświetlenie. Umiejętnie je wykorzystując możemy eksponować walory swojego wnętrza i maskować jego niedoskonałości. Świetnym przykładem może tu być aranżowanie salonu.

lampaW salonie światło odpowiada za miłą rodzinną, atmosferę. Dobrze jest więc zrezygnować ze świetlówek, których światło jest zimne i nieprzyjemne i postawić na tradycyjne żarówki.

Aby podkreślić ciepłe światło, dobrze jest też starannie dobierać żyrandole i abażury lamp. Jeśli będą wykonane z materiału w ciepłym kolorze, dodatkowo spotęgują przyjemny efekt stwarzany przez żarówki.

Jeśli Twoje wnętrze wydaje się ciemne i niedoświetlone, postaw na żyrandole wykonane z kryształków. Migotliwe światło, które rzucają na ściany i sufit tchnie życie w pomieszczenie.

Postaraj się też, by w Twoim salonie znalazło się możliwie dużo źródeł światła. Oprócz centralnego żyrandola umieszczonego nad stołem, czy kanapą, w salonie powinny znaleźć się też lampki, reflektorki i diody. Możesz wykorzystać je chociażby do podświetlenia telewizora, dzięki czemu oglądanie telewizji będzie znacznie przyjemniejsze. Diody mogą posłużyć też do podświetlenia obrazu, czy kredensu, co nada im zupełnie nowy charakter.

1 Comment on "Oświetlamy salon"

  1. MaxSłoneczny | 9 listopada, 2012 at 1:14 pm |

    W salonie spędza się dzisiaj na tyle dużo czasu, że myślę, że nawet żarówki ledowe byłyby tu o wiele lepszym pomysłem niż te tradycyjne. Salon musi być jednak dobrze doświetlony, bo i czyta się w nim książki, i czasem nawet pracuje, więc światło pelni tu wielką rolę.
    A ledy dostarczają go optymalnie.

Comments are closed.