Oświetlenie do pokoju dziecka

Większość rodziców przywiązuje dużą wagę do wystroju pokojów swoich dzieci. Chcemy, by nasze maluchy dorastały w komfortowych, przyjaznych im warunkach. Jednym z ważniejszych czynników niezbędnych, by im je zapewnić jest odpowiedni dobór oświetlenia.

1340998_lightPojedyncza lampa zawieszona na suficie w centralnej części pomieszczenia to zdecydowanie za mało. Powinniśmy zaopatrzyć się również w kilka mniejszych, pomocniczych źródeł światła, spełniających konkretne funkcje.

W przypadku najmłodszych dzieci doskonale sprawdzają się niewielkie lampki wtykane do kontaktu tuż przy łóżku. Możemy zostawiać je włączone nawet przez całą noc, dzięki czemu dzieci nie będą bały się zasypiać w ciemności. Lampka pozwoli także maluchowi dotrzeć bezpiecznie do drzwi, gdy w nocy będzie wybierało się do toalety czy pokoju rodziców.

Niezbędnym elementem wyposażenia pokoju każdego ucznia jest natomiast lampka biurkowa. Dobre oświetlenie w czasie nauki jest niezbędne dla higieny pracy oczu. Najlepiej jeśli lampka będzie wyposażona w długie, ruchome ramię, umożliwiające dowolne regulowanie jej pozycji. Pamiętajmy też o tym, że w przypadku dzieci praworęcznych lampka powinna znajdować się po lewej stronie, zaś w przypadku leworęcznych po prawej.

4 Comments on "Oświetlenie do pokoju dziecka"

 1. Całkiem ciekawe lampy do dziecięcych pokoików można dostać w sklepie świat światła (http://swiatswiatla.pl/). Kilka razy braliśmy u nich różne rzeczy i sprawdzają się kapitalnie:)
  To polecam

 2. też ich kojarzę, są ok

 3. Ja lubie takie pomysły na lampy dziecięce „inaczej” np:
  taka lampa w formie kostki do gry:
  Ze strony: http://swiatswiatla.pl/product_info.php/info/p7116_Kostka-do-gry-niebieska-1x60W.html.
  fajna?

 4. Na oświetlenie do pokoju polecam kolorowe plafoniery, aby dzieci podczas zabawy nie dosięgły go rękoma lub fruwającymi zabawkami. Na tej stronie sklep.jumabial.pl/plafony możesz zobaczyć kolorowe plafoniery i coś wybrać dla siebie.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.