Plakaty reklamowe we wnętrzach

Plakaty reklamowe coraz częściej wyróżniają się ciekawą stylistyką i dobrze skomponowaną kolorystyką. Nad ich opracowaniem pracują całe sztaby specjalistów, co procentuje naprawdę interesującymi efektami. Nic więc dziwnego, że plakaty reklamowe coraz częściej pojawiają się w projektach architektów wnętrz w roli niebanalnej ozdoby pomieszczeń o różnym charakterze.

1244621_a_free_posterTo świetny pomysł, który z łatwością można samodzielnie zaadaptować do potrzeb swojego mieszkania. Wystarczy tylko pamiętać o kilku prostych regułach.

Podstawa to odpowiedni dobór plakatu. Najciekawsze można znaleźć zwykle w sklepach papierniczych i internetowych galeriach. Jeśli jednak dysponujemy ciekawym plakatem filmowym, czy reklamowym zdobytym samodzielnie, nic nie stoi na przeszkodzie, by go wykorzystać. W ten sposób można sporo zaoszczędzić.

Równie ważne jak dobór plakatu jest jego odpowiednie wyeksponowanie. Najprostsze i uniwersalne rozwiązanie to umieszczenie plakatu w zwykłej antyramie. W ten sposób ułatwimy sobie zawieszenie go i uchronimy papier przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. We wnętrzach industrialnych dobrze będą się prezentowały również plakaty przyklejone bezpośrednio do ściany.

2 Comments on "Plakaty reklamowe we wnętrzach"

  1. Zgadza się, taki plakat reklamowy często mówi więcej niż mega opisy i opowieści. Jak wchodzisz np do biura nieruchomosci i widzisz taką super fototapetę na ścianie – z tematu oczywiście dom, nieruchomości itd (widziałam coś takiego tutaj mural24.pl) to od razu inaczej takiego biuro postrzegasz, niż jakby miało gołe białe ściany.

    Dziś ludzie kupują oczyma – to fakt i tyle.

  2. Tylko dobrze jest z takim reklamowym plakatem nie przegiąć.
    Na mnie czasami większe wrażenie robi dobrze dobrane światło w poczekalni dla klientów, albo meble recepcyjne niż mega kłujący po oczach plakat.
    Widziałem kiedyś w salonie Decoina (ul. Duchnicka, Warszawa) taką fajną lampe wiszącą z nałożonymi na siebie abażurami i z metalicznym wnętrzem, i myślę, że taka lampa by lepiej wygladała w biurze – jako ozdoba przyciągają klienta niż mega napis na ścianie z tekstem w stylu „Kup pan wazon” – oklepane, i nudne…

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.