Projektant wnętrz – ciekawy zawód

Wiele osób kryje w sobie talenty, które mimo upływu czasu pozostają niewykorzystane. Doskonałym przykładem może tu być dryg do urządzania wnętrz. Jeśli i Ty jesteś w tym dobry, regularnie śledzisz najnowsze trendy w branży aranżowania wnętrz, z znajomi często proszą Cię o radę przy urządzaniu własnych mieszkań, być może warto pomyśleć o rozpoczęciu kariery projektanta wnętrz.

 

Aby móc pracować w tym zawodzie, nie trzeba legitymować się licencją. Wskazane jest jednak ukończenie odpowiednich kursów lub studiów, które poszerzą naszą wiedzę teoretyczną na temat aranżacji.

 

Później warto zadbać o swoje portfolio. Umiejętne sfotografowanie kilku wnętrz, które miało się okazję urządzać do tej pory będzie stanowiło doskonałą kartę przetargową w kontaktach z klientami. Dotychczasowy dorobek to najlepszy argument w rozmowach z klientami, warto więc dbać o regularne poszerzanie swojego portfolio.
Oczywiście duże znaczenie ma też jakość pracy, którą jesteśmy w stanie zaoferować. Jeśli klient będzie zadowolony z naszych usług, są duże szanse na to, że poleci naszą firmę znajomym, którzy będą urządzali swoje mieszkania. To najlepsza z dostępnych form reklamy dla każdego projektanta!

1 Comment on "Projektant wnętrz – ciekawy zawód"

  1. MaxSłoneczny | 10 stycznia, 2013 at 11:12 am |

    A czasem nie trzeba mieć kursów tylko pasję 🙂 My mieliśmy babkę, która aranżacje łazienki zrobiła z ręki (narysowała – odwiedzając parę stron w sieci dla inspiracji), a potem to wyszło tak fantastycznie, że głowa mała.
    Czasem szkoła nie jest tak wazna, jak talent wrodzony.

Comments are closed.