Przytulna sypialnia

Podstawowa cecha, którą powinna wyróżniać się każda dobrze urządzona sypialnia to przytulność. Wchodząc do takiego pomieszczenia, powinniśmy mieć ochotę na to, by zostać tam dłużej. Jak osiągnąć taki efekt? Najłatwiej przez odpowiedni dobór tkanin i kolorów.

W sypialni powinny królować naturalne materiały – drewno, ratan, wiklina. Jeśli tapicerka, to tylko taka wykonana z miękkiej dzianiny. Na podłodze dobrze jest natomiast ułożyć dywan, który nie tylko doda naszemu wnętrzu przytulności, ale też sprawi, że nasze stopy nie zmarzną nawet w chłodniejsze poranki.

Jeśli chodzi o kolory, najlepiej jest postawić na odcienie z ciepłej palety barw. Zrozumiałe jest jednak, że nie każdemu odpowiada sypialnia w odcieniach żółci, czy pomarańczu. Równie dobry efekt uzyskamy, jeśli we wnętrzu utrzymanych w szarościach, czy bielach dodamy akcenty w ciepłych, energetycznych kolorach. Sypialnia będzie się dzięki temu prezentowała znacznie przytulniej, a my nie będziemy musieli wyrzekać się swoich upodobań.

Wisienką na torcie będą odpowiednio dobrane dodatki. Sypialnia to najbardziej intymne pomieszczenie w całym domu. Nie wahajmy się więc przed eksponowaniem tam niezbyt korzystnych zdjęć rodzinnych, które się nam podobają, czy ulubionej lampy, która już dawno wyszła z mody.

 

3 Comments on "Przytulna sypialnia"

  1. Naturalne materiały w sypialni faktycznie mogą sprawić, że będzie bardziej przytulna. Dobrze tez poza dodatkami zadbać o nastrojowe światło w sypialni (np z http://swiatswiatla.pl/ czy innych sklepów oświetleniowych). Romantyczne oświetlenie w sypialni jest bardzo ważne:)

  2. Ja bardzo fajne lampy do sypialni widziałam np tutaj: http://sklep.enthusiastic.pl/lampy-podlogowe/112-lampa-lena.html – to taka lampka z bąbelkową nóżką, w sam raz na stoliczek w sypialni (wersja minimalistyczna podłogowej do której kieruje adres).

    Jako kobieta dodam, że bardziej wolę coś takiego stylowego z nutką melancholii niż np jakieś super nowoczesne lampy stojące jak ta: http://www.tlclampy.pl/produkt.php?prod=2363 niby ładna, wszystko ok, no ale jednak za duża mi się zdaje do sypialni.

  3. ta pierwsza lampa bardzo fajna

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.