Pudełka w dziecięcym pokoju

Nie da się ukryć, że większość dzieci nie ma w zwyczaju dbania o porządek. Sprzątanie to coś, czego za wszelką cenę wolałyby uniknąć. Rodzice nie chcą z kolei pozwolić, by w dziecięcych pokoikach panował bałagan. Jak znaleźć kompromis między tymi dwoma postawami?

Wystarczy zainstalować dziecięcym pokoju praktyczne pojemniki do przechowywania różnego rodzaju drobiazgów. Dzieci o wiele łatwiej zrozumieją konieczność wrzucania zabawek do pojemnika niż ustawiania ich równiutko na półce za każdym razem, gdy skończą zabawę.

 

W każdym dziecięcym pokoju najważniejsze są właśnie pojemniki na zabawki. W sklepach znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju pudeł, które sprawdzą się w tej roli. Mogą być wykonane z tektury, drewna, czy plastiku, ważne, by dobrze łączyły się z pozostałymi elementami wystroju.

 

Dodatkowo warto pomyśleć o wygodnych organizerach z kieszonkami, które można zawiesić chociażby przy łóżku. W kieszonkach można umieścić książeczkę do czytania przed snem, ulubione maskotki, czy latarkę. Będą prezentowały się tam znacznie lepiej niż rozrzucone na nocnym stoliku.

 

Im starsze dziecko, tym więcej pojemników będzie mu potrzeba. Zastanów się, które rzeczy w pokoju sprawiają Twojemu dziecku najwięcej trudności przy utrzymaniu porządku i postaraj się temu zaradzić.

2 Comments on "Pudełka w dziecięcym pokoju"

  1. Można też zamiast kupowania takiego pudełka – zrobić je samodzielnie (wystarczy trochę lasu za domem, http://ogrodosfera.pl/siekiery (ja mam stąd tanie siekiery), młotek (byle market), gwoździe i oczywiście nieco wyobraźni) – i gotowe.
    P.S Bez szczypty manualnych zdolności się nie obędzie:)

  2. Ja niestety talentów to takich robotek ręcznych nie mam za grosz. WOlę kupić pudełko czy kosz na zabawki, nawrzucac do niego zabawek (zwykle kupuję przez sklep z zabawkami szkolnis, czasem dobrodziecka, alegro itd) i mieć „z głowy” problem przechowywania takich rzeczy.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.