Schody przemysłowe – przegląd i zastosowanie

Schody przemysłowe to stalowe schody o różnym przeznaczeniu, stosowane zazwyczaj w dużych budynkach i obiektach przemysłowych i handlowych. Mogą być stosowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków dla firm i instytucji.

Do schodów przemysłowych zaliczamy:

  • schody techniczne (do magazynów, hal produkcyjnych i magazynowych) – stalowe schody pomiędzy różnymi poziomami w budynkach, z zastosowaniem stopni z kraty, blachy ryflowanej lub perforowanej itp.
  • schody ewakuacyjne (proste i spiralne) – najczęściej zewnętrzne, zadaszone. Są stosowane jako droga ewakuacji, muszą wytrzymać duże obciążenie i napór tłumu w przypadku zagrożenia.
  • drabiny techniczne (np. prowadzące na dach lub wysoki obiekt),
  • rampy przemysłowe,
  • podesty i pomosty robocze.

Schody przemysłowe są najczęściej zbudowane z zestandaryzowanych modułów, co ułatwia ich transport i przyspiesza montaż. Ich konstrukcje muszą i najczęściej spełniają wszelkie normy i wymagania nakładane przez prawo, co gwarantuje niezawodność i trwałość. Aby stal była odporna na warunki atmosferyczne i zużycie, jej powierzchnia jest cynkowana ogniowo  a następnie malowana proszkowo, co sprawia,  że żadna pogoda nie jest jej straszna.

Dobry produkt to schody o lekkiej konstrukcji (a nie wszystkie takie są), wymagana mała powierzchnia na zabudowę oraz trwałość. Nie należy oszczędzać na tańszych zamiennikach, które charakteryzują się mniejszą trwałością, cięższą konstrukcją czy większymi gabarytami, które nie są niezbędne.

W celu wyboru i wyceny najlepszego rozwiązania dla Twojej firmy, zadaj pytanie firmie dostarczającej tego typu konstrukcje podając cel, który chcesz osiągnąć. Handlowiec przygotuje dla Ciebie ofertę i wybierze najlepsze rozwiązanie.

Artykuł przygotowany przez firmę TLC sp. z o.o. – producenta schodów technicznych, przemysłowych,, ewakuacyjnych, hal stalowych, konstrukcji stalowych.