Skąd wziąć pieniądze na remont?

Od czasu do czasu każde mieszkanie wymaga remontu. O ile dysponujemy oszczędnościami, które możemy przeznaczyć na ten cel, przeprowadzenie go nie powinno stanowić większego problemu. Skąd jednak wziąć pieniądze, gdy nasze konto świeci pustkami?

Jeśli w grę wchodzi gruntowny remont, pochłaniający dużo środków, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z kredytu hipotecznego. Wbrew powszechnej opinii można go bowiem wykorzystać nie tylko na zakup mieszkania czy budowę domu. Aby móc skorzystać z kredytu hipotecznego na remont, musimy dysponować dokumentem, który potwierdza, że obiekt, który będziemy remontować należy do nas. Po zaciągnięciu kredytu dom lub mieszkanie staje się jego zabezpieczeniem. Kredyt może być wykorzystany wyłącznie na remont, a z każdej wydanej złotówki będziemy musieli rozliczać się przed bankiem. Możemy w zamian liczyć na atrakcyjne oprocentowanie.

Inne rozwiązanie to pożyczka gotówkowa. Finansując remont z pożyczki nie będziemy musieli gromadzić faktur i rachunków na produkty związane z remontem. Niewątpliwą zaletą pożyczki jest też minimum formalności, których trzeba dopełnić w związku z jej zaciąganiem, a tym samym krótszy czas oczekiwania na pożyczone pieniądze.

 

4 Comments on "Skąd wziąć pieniądze na remont?"

  1. Można też wziąć szybkie pożyczki pozabankowe – oczywiście z głową, porównując w internecie rankingi takich pożyczek i sprawdzajac ile każda z nich kosi odsetek, marż itd. I wybrać najtańszą.

  2. Przy takich pożyczkach, to koniecznie CZYTAĆ przed podpisaniem świstka…
    A u nas jeśli chodzi o remonty itp to stosujemy z mężem zasadę, że wszystko powoli i nic na łapu capu. Wiele rzeczy robimy sami tylko po to, żeby zaoszczędzic na kosztach niepotrzebnych – a ile radochy w tym samodzielnym remontowaniu – naprawdę, opłaca się.
    Ostatnio już po kątem przyszłorocznych prac kupiliśmy np. pojemnik na sorbent, trochę narzędzi do wykończeniówki budowlanej itp i będziemy rok, albo i dwa sami dziabać. Zaoszczędzimy bankowo.

  3. ja bym sie bał troche takich pożyczek

  4. cykor cię łapie?:) ha
    w pełni zrozumiałe

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.