Skąd wziąć środki na remont?

Kiedy decydujemy się na remont, zwykle dysponujemy ograniczonym budżetem. Nie jest łatwo zrealizować wszystkie swoje pomysły na stylizacje, gdy musimy dwa razy oglądać każdą złotówkę, zanim ją wydamy. Co zrobić, by nieco powiększyć swój remontowy fundusz i urządzić mieszkanie tak, by odpowiadało wszelkim naszym wymaganiom?

Warto pomyśleć o sprzedaniu rzeczy, których już nie potrzebujemy. W każdym domu można znaleźć przedmioty, które zalegają miesiącami nikomu niepotrzebne. Remont to dobra okazja, by nareszcie się ich pozbyć. Przejrzyj szafy, strych i piwnicę, a z pewnością uda Ci się stworzyć pokaźną kolekcję rzeczy na sprzedaż.

Kiedy wybierzesz już przedmioty, których chcesz się pozbyć, pozostaje jeszcze wybór formy sprzedaży. Najprostszym rozwiązaniem jest zorganizowanie wyprzedaży garażowej. To bardzo popularna forma sprzedaży zbędnych przedmiotów na Zachodzie. Być może uda Ci się namówić do wspólnej akcji sąsiadów, dzięki czemu Wasza wyprzedaż będzie miała szerszy zasięg.

Wybrane przedmioty możesz też sprzedawać za pośrednictwem portali aukcyjnych. Wystarczy, że zrobisz im dobre zdjęcia i zaopatrzysz je w przekonujący opis. Później wystarczy czekać, aż zainteresowani kupnem złożą ofertę, która będzie Cię satysfakcjonowała.

3 Comments on "Skąd wziąć środki na remont?"

  1. W przypadku wielkich firm i pozyskiwania środków na remont czy zakup nieruchomości, taka „wyprzedaż garażowa” czy nawet tańsze wyprzedawanie majątku firmy to jest bez szans:))
    Dotyczy więc w/w raczej wyłacznie osób prywatnych.
    W przypadku firmy to zostaje tylko kredyt, albo ( co dzisiaj często bardziej opłacalne) – leasing (np przez brokerów jak http://f4b.pl/ – co to zawsze jakąs korzystną ofertę znajdą).

  2. A my zamiast się zapozyczać zajrzeliśmy do starego garażu, zorganizowaliśmy wyprzedaż po sąsiadach i starczyło akurat na zakup nowej bramy garażowej (bramy24.com)

  3. Myśmy mieli tyle szczęście, że zamiast remontowac wynajmowaną chatę, wzięlismy kredyt i kupiliśmy mały domek (ogłoszenia z Immobi) i teraz remontujemy własne M a nie cudze:)
    I wiecie, to o wiele przyjemniejsze jest – naprawdę.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.