Słowa kluczowe a pozycjonowanie sklepu internetowego

Pozycjonowanie sklepu internetowego to proces czasochłonny i długotrwały – zmieniające się algorytmy, wymagają od specjalistów nieustannego dopasowywania działań. Jednym z nich jest wybór i sprawdzanie pozycji słów kluczowych, dzięki którym możesz osiągnąć wysoką pozycję w rankingach wyszukiwania Google, a tym samym ułatwić klientom znalezienie swojej witryny. Sprawdź, co musisz wiedzieć o frazach, aby pozycjonowanie sklepu internetowego przyniosło efekty!

Czym są słowa kluczowe?

Aby zrozumieć rolę słów kluczowych w pozycjonowaniu sklepu internetowego, należy najpierw dowiedzieć się, czym tak naprawdę są. Choć pojęcie to jest doskonale znane specjalistom, to dla osób niezwiązanych z branżą marketingu internetowego może być niezrozumiałe. Keywords, słowa kluczowe lub frazy kluczowe to zapytania, które internauci wpisują w wyszukiwarce Google, szukając interesujących ich produktów i usług. Może to być zarówno sukienka Zara, jak i czerwona sukienka z Zary tanio Warszawa. Drugi przykład to tzw. long tail, czyli długi ogon. Takie frazy składają się z przynajmniej 3 słów.

Słowa kluczowe a pozycjonowanie sklepu internetowego

Odpowiednio dobrane i wykorzystane słowa kluczowe są niezbędne nie tylko w trakcie pozycjonowania sklepu internetowego, lecz także każdej innej strony. To właśnie dzięki nim zwiększasz widoczność swojej witryny w sieci, a tym samym ułatwiasz znalezienie jej potencjalnym i obecnym klientom. Jak dobrać właściwe frazy? Przede wszystkim dopasuj je do swojej branży – w końcu używanie hasła buty Warszawa jest całkowicie bezwartościowe dla firmy RTV i AGD. Wybieraj frazy i krótkie, i long tail. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie lokalnych słów kluczowych, np. poprzez dodanie do nich nazwy miejscowości czy województwa, w którym działasz. Nie zapomnij także o informacyjnych hasłach, np. jak wybrać odpowiedni sprzęt AGD.

Gdy już wybierzesz odpowiednie słowa kluczowe, należy zastosować je w pozycjonowaniu sklepu internetowego – zawrzeć je w opisach produktów, nagłówkach, adresach url, meta tagach, meta opisach i linkach zewnętrznych.

Sprawdzanie pozycji słów kluczowych

Pozycjonowanie sklepu internetowego nie polega wyłącznie na dobraniu odpowiednich fraz. Niezbędne jest także regularne sprawdzanie pozycji słów kluczowych. W końcu to od nich zależy, jak wysoko w rankingu wyszukiwarki Google znajduje się Twoja witryna, co z kolei bardzo często przekłada się nie tylko na ruch na stronie, lecz także zwiększenie sprzedaży. Jak w takim razie monitorować wybrane frazy? Masz kilka możliwości:

  • manualne sprawdzanie pozycji słów kluczowych – metoda ta polega na ręcznym, samodzielnym kontrolowaniu wysokości sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania. Rozwiązanie to jest odpowiednie wyłącznie w przypadku kilku fraz i dużej ilości czasu.
  • darmowe narzędzia, dzięki którym łatwo i szybko sprawdzisz, na którym miejscu plasuje się Twoja witryna. Najpopularniejsze aplikacje i serwisy umożliwiają klientom skorzystanie z bezpłatnego okresu próbnego, trwającego z reguły 14 dni. Jeśli jednak Twój budżet jest ograniczony, skorzystaj z gspot – strony, w której wystarczy wpisać adres sklepu internetowego i daną frazę, aby po chwili otrzymać wynik.
  • płatne narzędzia do sprawdzania pozycji słów kluczowych powstały przede wszystkim z myślą o specjalistach SEO. Wśród nich znajdziesz między innymi Seo-stat czy Seostation, pozwalające na ciągłe monitorowanie wybranych fraz.
  • skorzystanie z pomocy profesjonalistów – na rynku działa wiele agencji, które każdego dnia nie tylko zajmują się pozycjonowaniem sklepu internetowego, lecz także oferują kompleksową opiekę nad witryną, w tym również sprawdzanie pozycji słów kluczowych. Decydując się na zatrudnienie specjalistów, możesz mieć pewność, że Twoja strona znajduje się w dobrych rękach.

Należy pamiętać, że pozycjonowanie sklepu internetowego to nie tylko słowa kluczowe. Proces ten obejmuje dziesiątki czynności, które wspólnie potrafią przynieść zaskakujące efekty.

Be the first to comment on "Słowa kluczowe a pozycjonowanie sklepu internetowego"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.