Sposoby na porządek w kuchni

Projektując wystrój swojej kuchni, powinniśmy mieć na uwadze nie tylko względy estetyczne, ale i praktyczne. Warto zastosować kilka trików, które pomogą nam w utrzymaniu czystości w kuchni.

 

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w ładne podkładki na stół. Ułożone na obrusie skutecznie zabezpieczą go przed zabrudzeniami. Wyczyszczenie podkładki przebiega znacznie szybciej i wymaga mniej pracy niż pranie całego obrusu.

 

Warto też wyrobić w sobie nawyk nakładania fartuszka przy przygotowywaniu posiłków. Nie wiedzieć czemu, wiele osób ma do niego silną awersję. Tymczasem fartuch jest w stanie skutecznie osłonić nasze ubrania przed zabrudzeniami, oszczędzając nam tym samym mnóstwo pracy przy ich praniu. Szeroki wybór ładnych fartuchów dostępnych w sklepach zaspokoi nawet najbardziej wygórowane wymagania.

 

W kuchni musi także panować bezwzględny porządek. Każda rzecz musi mieć swoje miejsce. Warto więc przygotować osobne słoiczki na przyprawy, czy umieścić w szufladach specjalne przegródki. To detale, ale właśnie dzięki nim nasza kuchnia będzie prezentowała się zawsze czysto i schludnie, nawet jeśli nie będziemy mieli czasu na gruntowne porządki. Wystarczy pamiętać o odkładaniu rzeczy na miejsce.

 

3 Comments on "Sposoby na porządek w kuchni"

  1. To wszystko prawda, tylko nie dajmy się zwariować, jak szalona „perfekcyjna pani domu”… bo jednak dom ma być do mieszkania, a nie do codziennego zaharowywania się w nim.
    Zamiast codziennego zmywania – porządna zmywarka jakiejś dobrej firmy, zamiast cotygodniowego odkurzania kontaktów – dwa razy w roku, a rzeczy codziennego użytku też się nie przekłada z miejsca na miejsce po 500 razy. To jest nasz dom w końcu… nie sterylizatornia;))

  2. „Każda rzecz musi mieć swoje miejsce” – z tym zgadzam sie 100%. Moja żona powtarza mi to od lat, a ja ciągle ulubione siekiery http://ogrodosfera.pl/siekiery ( do rąbania jej drewna na opał) ładuję do kuchni, zamiast do spiżarki.
    I coż, że prawda, jak człowiek podświadomie nie jest w stanie przyjąć tego odkładania na to samo miejsce…

  3. No cóż, te różnice płci:)

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.