Stoliki i szafki nocne

Jednym z najważniejszych mebli, które powinny znaleźć się w każdej sypialni, oczywiście za wyjątkiem łóżka, jest stolik nocny. Zanim wybierzemy się na zakupy, warto zorientować się, jakimi kryteriami powinniśmy kierować się przy jego doborze.

899092_bedroomBardzo ważne są chociażby względy estetyczne. Stolik musi dobrze się komponować z pozostałymi elementami wyposażenia i stanowić z nimi spójną całość kolorystyczną. Najlepiej jeśli zamówimy go razem z łóżkiem, tak by stolik pochodził od tego samego producenta i z tej samej kolekcji. Jeśli stolik będzie zamawiany później, należy dopilnować, by był wykonany z takiego samego materiału jak pozostałe meble i miał zbliżony odcień.

Ważne są też względy praktyczne. Najprostsze stoliki składają się z nóżek i prostego blatu, na którym można położyć rzeczy, które chcemy mieć pod ręką w czasie wypoczynku. Czasem pod spodem znajduje się też dodatkowa półka. Jeśli jednak zależy nam na tym, by przechowywać przy łóżku jakieś osobiste drobiazgi, dobrze jest zdecydować się na mebel wyposażony w szufladę lub zamykaną szafkę.

Ostatni ważny parametr to wymiary stolika. Zanim wybierzemy się do sklepu, powinniśmy pomierzyć pokój i zdecydować, jak duży stolik zmieści się przy naszym łóżku. Mebel w żadnym razie nie powinien ograniczać nam swobody ruchów ani utrudniać wchodzenia do łóżka.

3 Comments on "Stoliki i szafki nocne"

  1. Ech mnie to sie marzyło zawsze, że będę mieć w sypialni kominek, no ale Luba się nie zgodziła.
    Dziś za to mamy w salonie biokominek – coś jak ten drugi z listy http://www.nokaut.pl/biokominki/ – cudo, no i zawsze to chociaz część marzenia spełniona:)

  2. No kominek w sypialni to byłoby coś, ale moja by raczej nie pozwoliła – ze kurz, popiół, itd itd… dla niej sypialnia to ładna szafa (jak np z http://www.forte.com.pl/meble/typy/szafa.html – trzeci rząd, ta narożna, łóżko, stoliczek i wszystko… a ja bym kominek wstawił. No cóż… kobieta u mnie rządzi ostatnio.

  3. A kto by nie chciał kominka w sypialni:)

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.