Światło w łazience

Oświetlenie w naszych mieszkaniach spełnia dwie funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Wybierając lampy i lampki do swojego domu należy zadbać o to, by spełniały obie z nich. Doskonałym przykładem może tu być oświetlenie łazienki.

1382379_led_bulbTak jak w każdym pomieszczeniu i w łazience powinno znaleźć się jedno główne źródło światła oświetlające całe wnętrze. W przypadku łazienki dobrze jest zadbać o to, by żyrandol nie był zbyt duży i nie zajmował zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu. To ważne, szczególnie jeśli nasza łazienka nie jest duża.

W dalszej kolejności możemy skupić się na swoich indywidualnych potrzebach. Dodatkowe oświetlenie może okazać się niezbędne chociażby w pobliżu lustra. Dzięki niemu zdecydowanie łatwiej będzie nam wykonać staranny makijaż, czy nałożyć krem na twarz.

Na końcu możemy pomyśleć o walorach estetycznych oświetlenia. Funkcję dekoracyjną spełniają zazwyczaj niewielkie, punktowe źródła światła rozmieszczone w strategicznych punktach łazienki. Możemy wykorzystać je do podświetlenia kabiny prysznicowej, wanny, czy podwieszanego sufitu. Tego rodzaju lampki nie muszą być duże -sprawdzą się nawet pojedyncze diody LED. Ich rolą jest eksponowanie konkretnego fragmentu pomieszczenia.

2 Comments on "Światło w łazience"

  1. Fajne pomysły na oświetlenie łazienkowe można znaleźć np w sklepie światświatła – zalinkowałem:)
    Warto popodziwiać.

  2. Fajne fajne.:)
    Ja tam się chwilowo zastanawiam jak oświetlić okna przystrychowe – takie jak tu: http://www.dominanta.pl/oferta/miki_II.html (akurat oglądam projekty domów Dominanty) bo co do oświetlenia wnętrza to jest pikuś, zawsze się coś w sklepie wybierze, a jak szukasz światła tak, żeby było jasno i w domu i poza domem i jednocześnie nie raziło po oczach to trudniej:)

    P.S Fajny domek z tej Dominanty no nie? Ja mam bardzo podobny, ale trochę nizszy, więc tak jak oglądam w sieci to podkradam pomysły na wizualne ozdóbki hihihi

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.