Urządzanie jadalni – podstawy

 Decydując się na urządzenie jadalni jako osobnego pomieszczenia, powinniśmy zadbać o jej wystrój. Tylko wtedy będziemy rzeczywiście zadowoleni ze swojej decyzji. O czym pamiętać, urządzając jadalnię?

Wystrój jadalni musi być dostosowany do jej funkcji. Oznacza to, że główną rolę w tym pomieszczeniu bezwzględnie powinny odgrywać stół i krzesła. Ich dobór to kwestia drugoplanowa, uzależniona w dużej mierze od naszych osobistych preferencji.

Z drugiej strony, funkcja użytkowa w jadalni nie powinna przeważać, nie dając miejsca na rozwinięcie kreatywności. O tym, że jadalnia musi się również świetnie prezentować, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To ważne, szczególnie jeśli nie jadają w niej wyłącznie domownicy, ale zdarza się nam podejmować tam również gości.

Sposobów na uzyskanie ciekawego wystroju w jadalni jest całe mnóstwo. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się jasne wnętrza, wykorzystujące kolorowe dodatki, takie jak podkładki pod talerze, doniczki, czy nakładki na krzesła. Te niewielkie detale decydują o charakterze całej jadalni. Z łatwością można je zmienić, zmieniając również wystrój pomieszczenia. Odważniejsza wersja to połączenie kolorowych dodatków ze ścianą pomalowana na taki sam, jaskrawy kolor.

3 Comments on "Urządzanie jadalni – podstawy"

  1. Dobrze napisane:)
    Jeszcze dodałabym tu informację, że latem warto sobie urządzić jadalnię w ogrodzie – oczywiście jeśli się go ma. Stolik, ławeczki, http://ogrodosfera.pl/parasole-ogrodowe zasłaniające przed słońcem – i jedzenie od razu lepiej smakuje!
    Nie ma to jak nutka przyrody.

  2. Anna, rzeczywiście taki kolorowy dodatek jak wspomniane przez Ciebie parasole z http://ogrodosfera.pl/parasole-ogrodowe mogą wyglądac w jadalni na tarasie fajnie. W domu rzecz jasna się nie sprawdzą, ale na zewnatrz – super.
    Kto to pisał, że jemy nie tylko ustami ale i oczami?

  3. Ja nawet jadalni nie mam, buuuu

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.