Utrzymywanie porządku w firmie

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jaki wpływ na opinię klientów o firmie ma aranżacja jej siedziby. W związku z tym przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zatrudnianie profesjonalnych firm zajmujących się urządzaniem wnętrz, licząc na to, że w ten sposób zapewnią sobie sympatię klientów.

1193877_clean_home_2Z pewnością jest w tym sporo racji, osoby odwiedzające firmę zwykle w pierwszej kolejności zwracają uwagę na jej wystrój, istnieje jednak jeszcze jedna ważna rzecz, o której należy pamiętać. W każdej firmie powinien panować bezwzględny porządek. Wydawać by się mogło, że to oczywiste, jednak zaskakująco wiele firm nie przywiązuje do tego wagi.

Tymczasem nawet designerskie wnętrze, urządzone w zgodzie z najnowszymi trendami nie będzie prezentowało się dobrze, jeśli będzie panował w nim nieporządek. Mając to na uwadze, należy odpowiednio rozdzielić kompetencje w kwestii utrzymania porządku w firmie.

Przede wszystkim należy wymagać od poszczególnych pracowników utrzymywania porządku na ich stanowiskach pracy. Za sprzątanie pomieszczeń wspólnych, a więc toalety, czy korytarza powinna natomiast odpowiadać zewnętrzna firma. Oszczędzając na zatrudnianiu sprzątaczek kosztem obciążania pracowników dodatkowymi obowiązkami nie osiągniemy dobrych efektów.

 

3 Comments on "Utrzymywanie porządku w firmie"

 1. Kiedyś widziałem firmę, przed którą było szambo (w dodatku śmierdzące) – wrażenie to na mnie zrobiło tak podłe, że wnętrze firmy juz nie miało znaczenia bo byłem zniesmaczony. A wystarczyło jakies szambo ekologiczne kupić, albo oczyczalnię ścieków (jak tutaj), to nie jest mega wydatek, a przynajmniej by klienta nie stracili. Syf w firmie to jedno, ale smród przed nią to już jest rzecz nie do wytrzymania…
  sory

 2. Porządek w firmie ważna rzecz – ja pamiętam jak u nas się sprężaliśmy ze sprzątaniem, jak szef powiedział, że zamówił jakieś filmowanie firmy czy coś i powiedział, że nasze stanowiska też przelecą. Boooziu jak myśmy się rzucili do odklejania tych gum ze ścian i wywalania śmieci. Porządek był migusiem hehehhe.
  P.S Potem się okazało że to nie videofilmowanie, tylko tzw. wirtualne zwiedzanie firmy będą robić, a szef nas wkręcał z tymi naszymi stanowiskami.
  Heh. Cwaniak. Oszczedził na sprzątaczkach.

 3. U nas w firmie jest firma sprzątająca biurowiec cały (pani Haliny Juszczak z Warszawy, ale bij zabij nie pamiętam strony www – jakieś top sprzątanie czy top cleaning, nie wiem dokładnie), tak, że ja się ograniczam co najwyżej do zgarnięcia z biurka swoich śmieci a resztę robią oni.
  Dzisiaj w takich większych firmach czy właśnie biurach to nikt się z pracowników nie zajmuje dodatkowo sprzątaniem, bo to by było bezsensu.
  Firma przyjedzie co 2 dni, ogarnie, sprzatnie i luzik.
  Nawet nie widać jak mróweczki się tak cicho przechadzają:)

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.