Wielkanocne dekoracje


Wielkanoc już coraz bliżej, warto więc zastanowić się, w jaki sposób w tym roku udekorujesz swoje mieszkanie z tej okazji. W tym sezonie w wielkanocnej stylistyce będą królowały pastele.

 

Przy komponowaniu wielkanocnych dekoracji dobrze jest nie ograniczać się wyłącznie do standardowej gamy kolorów : żółć, pomarańcz i zieleń. To prawda, że te kolory zdecydowanie najbardziej kojarzą nam się z wiosną i Wielkanocą, warto jednak uświadomić sobie, że z wykorzystaniem innych kolorów można stworzyć jeszcze ciekawsze stylizacje .

Na szczególną uwagę zasługują pudrowy róż i pastelowy błękit.

 

Po ustaleniu kolorystyki, w jakiej będą utrzymane nasze świąteczne dekoracje, czas na konkretne plany. Zastanów się, czy masz ochotę przygotować coś samodzielnie, czy ograniczysz się do zakupu gotowych dekoracji w sklepie.

 

W pierwszym przypadku warto przygotować chociażby proste kompozycje z wykorzystaniem żywych kwiatów. Wystarczy dołożyć do niech kilka wielkanocnych pisanek, czy kurczaków. Uzdolnieni manualnie mogą samodzielnie zrobić jajko na szydełku lub ozdobić gotowe styropianowe jajo techniką decoupage. Kupując dekoracje w sklepie, warto włożyć nieco wysiłku w zakupy i nie ograniczać się do wyboru najbardziej rozpowszechnionych ozdób. Dobrym pomysłem może być też samodzielnie ozdobienie pisanek, chociażby poprzez ugotowanie ich w łupinach cebuli.

 

 

1 Comment on "Wielkanocne dekoracje"

  1. MaxSłoneczny | 28 marca, 2013 at 11:55 am |

    Ja lubię wielkanocne dekoracje, ale też bez zbędnej przesady, bo nie może być tak, że wszystko za przeproszeniem naćkane i ni do rymu ni do składu. Czasem lepsze są małe stroiki wielkanocne, jaki akcesnt w postaci kwiatów i króliczków wetknietych na patyku w donicę i juz – jest pięknie, ale bez przeginania.
    Takie np technorattanowe donice http://ogrodosfera.pl/donice-lechuza ładnie sie prezentują pod świeta wielkanocne, ale i spokojnie do wykorzystania przez cały rok – bez wydania x razy kasy.

Comments are closed.