Wielofunkcyjny pokój dzienny

salon

Z racji niewielkiej powierzchni, w wielu mieszkaniach pokój dzienny musi pełnić jednocześnie kilka różnych funkcji. Jeśli włożymy nieco wysiłku w jego aranżację, z pewnością uda nam się pogodzić je wszystkie.
salonWybierając meble do pokoju dziennego, postaw na te wielofunkcyjne.

Dobrym wyborem będzie rozkładana kanapa, która w razie potrzeby może pełnić także rolę łóżka dla gości, czy też rozkładany stół, który sprawdzi się zarówno jako stół jadalny, jak i wygodne biurko do pracy.

 

Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń, którą dysponujemy, dobrze jest pomyśleć o wykonaniu mebli na wymiar. Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest całkowite zabudowanie jednej ze ścian.

Wprawdzie pokój stanie się przez to optycznie mniejszy, jednak zabudowa może pełnić równocześnie rolę schowka, biurka i witryny do efektownego wyeksponowania bibelotów. Zastanów się, co jest Ci najbardziej potrzebne i postaraj się umieścić ten element w zabudowie.

 

Jeśli chcesz, by mimo nagromadzenia sprzętów i funkcji Twój pokój dzienny wydawał się przestronny, pomaluj go na jasny kolor. Ciekawym rozwiązaniem jest też pomalowanie jednej ze ścian na ciemny, głęboki kolor i zestawienie jej z jasnymi meblami lub dodatkami, na przykład lustrem.

 

1 Comment on "Wielofunkcyjny pokój dzienny"

  1. MaxSłoneczny | 9 lutego, 2013 at 10:00 am |

    Ja bym do takiego dziennego salonu dorzucił jeszcze co nieco barw – żeby nie wiało za bardzo nowoczesną… nudą. Ściany wprawdzie nie muszą byc zaraz jakies pomarańczowe czy coś, ale rzuciłbym na nie jakąś tematyczną fototapetę (np z tych na mural24 czy innych) i na pewno ładnie by to całościowo wyglądało.
    Jak to mówi moja żona „trochę duszy”.

Comments are closed.