Wystrój firmy, a jej reputacja

Podstawowym kryterium, którym powinniśmy kierować się przy aranżowaniu wystroju firmy, oprócz wygody pracowników i profilu działalności firmy jest opinia o firmie w oczach kontrahentów. Wielu z nich buduje ją właśnie w oparciu o pierwsze wrażenie, jakie wywarła na nim siedziba firmy. Bogatsi o tę wiedzę, powinniśmy zadbać o to, by nasza firma prezentowała się odpowiednio dobrze.

 

Siedziba firmy powinna korespondować z dziedziną jej działalności. Co to oznacza w praktyce? Kancelaria adwokacka lub notarialna powinna być urządzona w klasycznym stylu. Nie od dziś wiadomo, że takie wnętrza budzą w nas zaufanie i przekonują o powadze osób, które w nich pasują. W przypadku agencji reklamowej powinniśmy dążyć do innego efektu. Tu najważniejsze jest, by przekonać klienta o swojej kreatywności. Wystrój może być więc odważny i nowoczesny.

 

Dobrze jest też zadbać o komfort kontrahentów. Miejsca, w których przebywają najczęściej, takie jak poczekalnia, czy sala konferencyjna, powinny być zaprojektowane i urządzone tak, by klient czuł się tam wygodnie i bezpiecznie.

 

Oczywiste jest też, że siedziba firmy powinna być czysta i schludna. Najlepszym rozwiązaniem jest zwykle zatrudnienie profesjonalnej firmy, która będzie dbało o regularne wykonywanie porządków.

 

2 Comments on "Wystrój firmy, a jej reputacja"

  1. Zgadzam się 100% ze stwierdzeniem „Siedziba firmy powinna korespondować z dziedziną jej działalności.” – dlatego, jeśli mamy w planach założenie firmy, która ma w danej branży „podbić rynek” to też nie możemy jej otwierać w jakiejś Koziej Wólce (bez urazy dla Koziej Wólki), ale jednak w bardziej reprezentacyjnym i dającym większe możliwości mieście. Tu dobrym pomysłem będą różne lokale użytkowe na sprzedaż w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, czy Wrocławiu – miastach „wiodących”.
    A dopiero po znalezieniu takowego zajmujmy się aranzacją – również bardzo wazną

  2. Dobrą opinię o firmie w oczach kontrahentów może faktycznie wywołać (przynajmniej jako pierwsze wrażenie) wystrój firmy, jej biuro itd. Jak wchodzę do firmy i widzę np jakieś super stoły konferencyjne, ładnie urządzoną recepcję czy pracowników przy wygodnych, nowoczesnych biurkach, to od razu sobie myślę „O, ci to mają kasę” czyli… czyli zarabiają, mają klientów itd itd.
    Wrazenie to podstawa:)

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.