3 powody dlaczego warto kupić ławę do salonu w małym mieszkaniu.

Urządzenie salonu, który jest jednocześnie pokojem dziennym i jadalnią to spore wyzwanie, ale przy zastosowaniu kilku tricków jest możliwe. Wiele firm specjalizuje się w rozwiązaniach dla małych mieszkań. Jeśli nie masz miejsca aby do salonu wstawić stół, wybierz ławę.

Ławy do salonu przeżywają swój renesans. W zapomnienie odeszły ciężkie i mało praktyczne modele. Ustąpiły miejsca nowoczesnym, lekkim projektom. Wykonane z różnych materiałów, zaprojektowane aby zapewnić komfort użytkowania. Doskonale służą za tak modne w ostatnim czasie stoliki kawowe, a ich często designerskie kształty sprawiają, że są ozdobą każdego wnętrza.

  1. Oszczędność miejsca – to jeden z najważniejszych argumentów,  dzięki ławie zyskasz więcej wolnej powierzchni w pomieszczeniu niż np. wybierając tradycyjny stół.
  2. Wielofunkcyjność – kilka świec, trochę kwiatów, Twoich ulubionych ozdób i zamienisz ławę w stylowy stolik kawowy. Taka dekoracja może być wspaniałą ozdobą i punktem centralnym całego mieszkania.
  3. Praktyczność – rozkładana ława, może zyskać większą powierzchnię blatu np. kiedy przyjmujesz gości, a taka z dodatkową półką pozwoli Ci mieć pod ręką ulubione czasopismo, książkę którą aktualnie czytasz czy pilota do telewizora.

Jeśli zdecydujesz się na zakup ławy do salonu, wybierz taką o odpowiedniej wysokości dopasowanej do foteli lub sofy oraz raczej o klasycznym kształcie, a jeśli budżet pozwala, najlepiej taką rozkładaną lub z dodatkową półką. Na rynku są dostępne ławy do salonu w rozmaitych kolorach i wykończone okleinami imitującymi drewno.  Małe mieszkania wymagają kreatywności w ich urządzaniu. Cenny jest każdy centymetr powierzchni. Odpowiednio dobrane meble nie zagracają mieszkania i zapewniają maksymalny komfort dla mieszkańców. Wybierz stylową ławę do swojego salonu i mieszkaj tak jak lubisz.