3 wskazówki jak wybrać stół do jadalni

Duża i widna jadalnia to marzenie niemal każdej Pani domu. Bez względu na to w jakim stylu urządzona jest jadalnia jej centralnym punktem będzie stół. Wybór idealnego, dopasowanego do stylu życia domowników stołu wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Tym bardziej, że przeważnie taki mebel kupujemy z myślą o tym, że będzie służył nam przez długie lata.

Czym się kierować przy wyborze stołu do jadalni?

Na początek zastanów się jaki model będzie pasował do wnętrza, w którym stół będzie stał. Dobierz materiał z jakiego będzie wykonany, a następnie jego kolor lub deseń. Czy bardziej Ci odpowiada jednolity kolor, czy może imitacja drewna. Na rynku dostępna jest ogromna ilość wykończeń stołów. Na pewno znajdziesz taki, który sprawi, że serce Ci szybciej zabije. Jeśli już wiesz jaki stół jest Ci potrzebny, czas na jego parametry techniczne.

Wielkość stołu do jadalni.

Rozmiar stołu powinien uwzględniać ilość domowników i to czy w domu często przyjmowani są goście. Jeśli Twój dom tętni życiem i miejsce na to pozwala, potrzebujesz dużego stołu. Mniejsze lub rozkładane stoły będą odpowiednie do mniejszych jadalni. Wysokość stołu powinna być tak dopasowana aby zapewnić maksymalny komfort i swobodę dla osób siedzących przy stole. Jeśli nie masz zbyt dużo miejsca wybierz stół o prostych nogach. Bez większych trudności zmieścisz pod nim krzesła i zoptymalizujesz strefę przeznaczoną na stół.

Kształt stołu

Stoły do jadalni są dostępne w wielu rozmiarach i kształtach. Okrągły, kwadratowy, prostokątny, a może w innym nietypowym kształcie. Wszystko zależy od ilości miejsca jakim dysponujesz i od Twojego gustu. Jeśli dysponujesz ogromnym salonem możesz sobie pozwolić na stół o nietypowym kształcie lub duży tradycyjny stół. Mniejsze, okrągłe lub rozkładane stoły dobrze sprawdzą się w mniejszych salonach.

Jeśli już znajdziesz swój wymarzony stół i stanie w Twojej jadalni, ciesz się czasem spędzonym w gronie najbliższych. Nic tak przecież nie łączy ludzi jak wspólne posiłki przy jednym stole.