3 złote zasady w aranżacji domowego biura

Prowadzenie jednoosobowej firmy lub też praca zdalna, stają się w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Bo co może być lepszego, niż praca w domowym zaciszu przy kawie z ulubionego kubka. Jednak by móc w pełni skupić się na pracy i swoich obowiązkach, niezbędne będzie miejsce, które będzie przeznaczone właśnie do pracy – czyli domowe biuro.

Jednak aranżacja biura w domowym zaciszu nie należy do najłatwiejszych zadań. Trzeba bowiem pamiętać tak o wystroju, który sprzyjał będzie koncentracji i spokojnej pracy, jak i o funkcjonalności, dzięki której bez trudu odnajdziemy się w dokumentach, teczkach i segregatorach. Jak więc urządzić w pełni funkcjonalne, wygodne i modne biuro w domu? Oto kilka pomysłów.

Kolory mają znaczenie

Już od dłuższego czasu wiadomo, że otoczenie, w którym się znajdujemy ma wpływ na nasz nastrój, samopoczucie i energię do pracy. Dlatego przy aranżacji domowego biura, tak ważne będzie dobranie odpowiednich kolorów.

Jeśli wierzyć przeprowadzanym badaniom, okazuje się, że najlepsza kolorystyka dla wykończenia pokoi biurowych, to barwy ciepłe, jasne tony o małym nasyceniu. Takie barwy, działają na nas aktywizującą, sprawiając wrażenie ciepła, które wspomaga skupienie.

Znaczenie mają nie tylko ściany czy sufity, bardzo ważna będzie też kolorystyka mebli. Najlepiej gdy będą one komponować się z jasnym i spokojnym charakterem całego wnętrza, jednak trzeba pamiętać, że zastosowanie wyłącznie jasnych bieli, będzie sprzyjało monotonii. Dlatego ważne będą też jaskrawe dodatki, dzięki którym ożywimy nieco wnętrze biura (może to być czerwona doniczka, lampa lub obraz na ścianie).

Funkcjonalne meble to podstawa

Trzeba pamiętać, że w domowym biurze bardzo ważna jest wygodna, będziemy bowiem spędzać tam kilka godzin dziennie, dlatego bardzo ważne, by meble były odpowiednio dopasowane i rozstawione. Najważniejsze meble biurowe, to oczywiście fotel i biurko – przy nich spędzimy najwięcej czasu. Oba te meble, powinny więc być do siebie możliwie najlepiej dopasowane. Ważne będą kąty, a właściwie ich zachowanie. By siedzieć najwygodniej, najlepiej będzie gdy nasze kolana i łokcie, będą ugięte pod kątem 90 stopni, dzięki czemu nasze ciało nie będzie się męczyć podczas wielogodzinnej pracy.

Pamiętajcie, że domowe biuro wiąże się z trzymaniem w nim masy papierów i dokumentów – dlatego trzeba pamiętać o przygotowaniu specjalnej szafy, w której będziemy mogli trzymać segregatory, aktówki i dokumenty itp.

Jeżeli szukasz modnych i funkcjonalnych mebli do biura, zajrzyj na: http://krakowska31.pl/biuro/.

Oświetlenie też ma znaczenie

Nie jest dla nikogo nowością, że najlepiej pracuje się przy ciepłym, jasnym oświetleniu. Dlatego urządzając domowe biuro, pamiętaj, by zamontować w nim więcej niż jedno źródło światła. Najlepiej jeśli będą to żarówki LED, dzięki którym zyskasz oświetlenie możliwie najbardziej zbliżone do dziennego.

Oczywiście jeżeli pracujesz głównie w dzień, najlepiej będzie gdy biuro zaaranżujesz w najbardziej oświetlonym pokoju. Dzięki temu będziesz miał ciągły dostęp do światła słonecznego, które zapewni ci komfort pracy i zadba o twoje oczy.