5 wskazówek jak urządzić salon w stylu skandynawskim.

Wnętrza w stylu skandynawskim są hitem ostatnich lat. Minimalistyczny design i wygoda użytkowania jaką zapewnia ten styl sprawiają, że znalazł on wielu zwolenników. Jest znakomitym wyborem dla osób, które lubią jasne, naturalne pomieszczenia. Jak więc urządzić wnętrze w stylu scandi? Wystarczy pamiętać o kilku rzeczach charakterystycznych dla tego stylu.

Wygodna kanapa w centrum wydarzeń

Komfortowa kanapa w jasnych stonowanych kolorach to pierwszy krok do salonu w stylu skandynawskim. Musi być duża i wygodna. To główny punkt salonu, wokół którego koncentruje się cała reszta. Wybierz taką w odcieniach bieli, szarości lub jasnego brązu. Koniecznie udekoruj ją poduszkami i narzutami z naturalnych materiałów jak len czy bawełna.

Prosta minimalistyczna ława lub stolik kawowy

Ławy rozkładane są idealnym rozwiązaniem do salonów, w których ważny jest każdy centymetr powierzchni. Dzięki specjalnej konstrukcji ławę można rozłożyć i zyskać dodatkowe miejsce. Styl skandynawski to również przestrzeń i wygoda domowników. Ławy rozkładane w odcieniach jasnego drewna idealnie wpasują się w ten styl. Ławę udekoruj świecami i dodatkami w stylu skandynawskim dla jeszcze lepszego efektu.

Jasne kolory

Pomaluj salon na jasny odcień. Stonowane barwy we wnętrzu będą znakomitym tłem do mebli i dodatków w stylu skandynawskim i optycznie powiększą pomieszczenie. Niektóre firmy wydały nawet specjalne palety barw w stylistyce skandynawskiej. Dobór odpowiedniego koloru nie powinien stanowić więc problemu.

Oświetlenie

Salon w stylu scandi powinien być wyposażony w piękną lampę, prostą w formie. Najlepiej wykonaną z materiału, który dobrze komponuje się z drewnem czyli papieru, metalu lub szkła. Lampa powinna dobrze doświetlać salon. Jeśli chodzi o naturalne oświetlenie, sprawdzą się dekoracje przepuszczające jak najwięcej światła jak rolety czy delikatne zasłony.

Dodatki

Minimalistyczny i prosty styl nie wyklucza ciekawych dodatków. Mogą być wykonane z drewna czy innych naturalnych materiałów. Świetnie sprawdzą się ciekawe świeczniki i ramki na zdjęcia a nawet proste w formie wazony.

Styl skandynawski to przede wszystkim harmonia natury, wygody i przestrzeni. Minimalizm połączony z wygodą mieszkańców. Doskonale sprawdzi się również w pokoju dziecięcym, kuchni a nawet w łazience.