Akcesoria pralnicze w Warszawie

Założenie nowej pralni to niezwykle ważne przedsięwzięcie. Wymaga ono oczywiście odpowiedniego wkładu pieniężnego i pewnej ilości czasu, aby biznes zaczął przynosić upragnione zyski. Przy właściwym podejściu do sprawy oraz odrobinie cierpliwości pewne jest jednak, że działalność osiągnie upragniony sukces.

Akcesoria pralnicze

Pranie chemiczne, w dużym uproszczeniu, to czyszczenie w specjalnych agregatach bez stosowania wody. W zamian używane są specjalne rozpuszczalniki, które charakteryzują się niezwykłą skutecznością. Najpopularniejszym jest czterochloroetylen, który przedłuża trwałość czyszczonych elementów oraz usuwa nawet najtrudniejsze plamy. Rozpuszczalniki to jedne z podstawowych akcesoriów używanych w pralniach chemicznych.

Jak obsługiwać agregaty?

Czterochloroetylen jest substancją toksyczną, dlatego musi być stosowany tylko w szczelnie zamkniętych agregatach. Służą one do prania na sucho. Podczas procesu czyszczenia nie wydzielają substancji toksycznych, ponieważ posiadają szczelne zamknięcie. Odnośnie właściwości tego rozpuszczalnika więcej informacji można zasięgnąć w punktach oferujących akcesoria pralnicze.

Aby proces prania chemicznego przebiegł pomyślnie, należy stosować się do określonych zasad. Z początku należy włożyć do bębna odzież i szczelnie go domknąć. Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego programu. Wtedy do ubrań zostaje dodany rozpuszczalnik chemiczny, który po wykonaniu swojej pracy zostanie usunięty do destylatora. Tam zostaje oczyszczony, a jego zastosowanie jest ponawiane przy kolejnym czyszczeniu.

Zabezpieczenie środków chemicznych

Czterochloroetylen, czyli najczęściej stosowany w pralniach chemicznych środek, oprócz swojej niezwykłej skuteczności posiada również działania toksyczne. Zbyt bliski kontakt z tą substancją może prowadzić do nieodwracalnych szkód na zdrowiu. Dlatego konieczne jest jego odpowiednie zabezpieczenie.

Pracodawca jest zobowiązany do przechowywania kart, które charakteryzują właściwości danej substancji chemicznej. To tam znajdują się informacje, w jaki sposób powinno się obchodzić z danymi substancjami. Następnie należy dokładnie obeznać pracowników na temat sposobu postępowania. Pracownik musi być poinformowany m.in. na temat maksymalnej ilości produktu do dozowania czy przydziału danych substancji do rodzaju czyszczonej odzieży.

W trakcie zmiany roboczej przechowywane mogą być jedynie ilości wymagane w trakcie danej zmiany. Zmniejsza to ryzyko przedostania się toksycznych substancji do otoczenia. Informacje na temat postępowania z poszczególnymi substancjami można uzyskać również w punktach ze sprzedażą akcesoriów pralniczych.

Co powinno zawierać podstawowe wyposażenie pralni chemicznej?

Aby pralnia chemiczna spełniała swoją rolę, należy wyposażyć ją w odpowiednie urządzenia. Podstawą jest agregat chemiczny oraz wysokiej jakości rozpuszczalnik. Konieczne będzie również zaopatrzenie punktu w stół detaszerski, stół prasowalniczy, wytwornicę pary, pakowarkę oraz transporter. Pralnia to jednak nie tylko odpowiednie urządzenia i wykwalifikowani pracownicy, ale również jakościowe akcesoria pralnicze.

Ważne, aby produkty zakupione zostały u doświadczonych sprzedawców. CRM Cleaning jest świadomy, jak wysoka jakość wpływa na usługi świadczone przez pralnię. Dlatego w naszym sklepie stacjonarnym w Łomiankach nieopodal Warszawy posiadamy wysokiej jakości akcesoria pralnicze. Zapraszamy do kontaktu już dziś!