Aranżacja salonu – nowoczesne żaluzje drewniane w połączeniu z kamieniem

Salon to często wizytówka domu i mieszkania. Zarówno wtedy, gdy pełni jedynie funkcję pokoju dziennego, jak i w sytuacji, w której musimy w nim wygospodarować miejsce do spania, wspólnych posiłków czy pracy. To tam spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia i tam przyjmujemy gości. Dlatego zależy nam na tym, aby była to przestrzeń wyjątkowa – piękna, funkcjonalna, bezpieczna. Skuteczną ochronę przed słońcem oraz poczucie prywatności skutecznie zapewnimy montując w oknach, np. nowoczesne żaluzje drewniane, które w połączeniu z innymi elementami aranżacji, dadzą także świetny efekt dekoracyjny. W galerii zdjęć proponujemy połączenie drewna z kamieniem.

Drewno i kamień – mocne trendy w 2022 roku

Nie ulega wątpliwości – w urządzaniu wnętrz wciąż dominują trendy nawiązujące do natury. Wszystko co kojarzy się nam z przyrodą, żywiołami, wywołuje pozytywne konotacje. Jednocześnie wiele osób gustuje w bardzo nowoczesnych rozwiązaniach. Swoje wnętrza chce urządzać w nawiązaniu do stylów glamour czy minimalistycznego, który wykorzystuje połączenia różnych materiałów, faktur i struktur. W te konwencje doskonale wpisuje się połączenie drewna i kamienia.

Aranżacja salonu, którą przedstawiamy w galerii to przede wszystkim duża przestrzeń, w której drewno bardzo dobrze współgra właśnie z kamieniem. Elementy wyposażenia wnętrza równoważą się, dzięki czemu efekt wizualny jest spektakularny, a przestrzeń bardzo funkcjonalna. We wnętrzu dominują duże okna, które niewątpliwe są źródłem naturalnego światła. W wielu momentach dnia stanowi to zaletę, ale komfort możliwości sterowania natężeniem światła słonecznego bez konieczności podnoszenia żaluzji jest bez dwóch zdań bardzo pożądany. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są nowoczesne żaluzje drewniane, które pełnią swoją funkcję bardzo precyzyjnie. W prezentowanym wnętrzu widzimy lamele w kolorze białym, o szerokości 70 mm. Doskonale wypełniają one przeszkloną przestrzeń okienną, ale nie przytłaczają. Możemy ustawiać je pod dowolnym kątem nachylenia, samodzielnie sterując ilością wpuszczanego do pomieszczenia światła, co doskonale widać na zdjęciach salonu. O efekt wizualny dbają także detale wykończeniowe nowoczesnych żaluzji drewnianych. Maskownica rynny górnej oraz rynna dolna żaluzji, które są wykonane z drewna, a także dobrane w kontrastującym kolorze drabinki tekstylne stanowią idealne wykończenie produktu. W całym salonie mamy podłogę z drewnianych paneli, co podkreśla estetykę i spójność wnętrza.

Pomiędzy oknami znalazł swoje miejsce piękny kominek, wykończony dwoma odcieniami kamienia – jasnym i ciemnym, które idealnie komponują się z podłogą, lamelami, a także – meblami znajdującymi się we wnętrzu. Szara kanapa i szafka rtv, a także szklany stolik, wypełniają subtelnie wnętrze i pozwalają zachować w nim harmonię. Nie możemy zapominać także o bardzo ważnym uzupełnieniu całej stylizacji wnętrza, którą są dodatki. Nowoczesna lampa sufitowa, świeczniki, wazony, zegarki – wszystko w kolorze srebra, które współgra zarówno z drewnem, jak i z kamieniem. Nie zapominajmy także o tym, co najlepiej podkreśla nawiązania do natury i co ociepla wizualnie każde wnętrze, czyli o zieleni i kwiatach, ciętych lub doniczkowych.

Nowoczesne żaluzje drewniane

Nowoczesne żaluzje drewniane są obecnie jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań w aranżacji okien. Dlaczego tak jest? Są przede wszystkim modne, a przy tym bardzo praktyczne i uniwersalne. Bez problemu dopasujemy je do wielu stylów. Zawdzięczamy to bogatej kolorystyce proponowanych w ofercie Anwis rozwiązań, wysokiej jakość ich wykonania oraz funkcjonalności. Drewniane osłony okienne występują w różnych rozmiarach lamel: 25 mm – które najlepiej sprawdzą się w przypadku małych okien, 50 i 70 mm – doskonałe do dużych przeszklonych powierzchni, takich jak drzwi tarasowe. W zależności od preferowanego rozwiązania, nowoczesne żaluzje drewniane mogą być montowane w świetle szyby, do ściany lub do sufitu. Ważnym ich elementem jest także drabinka, która może być praktycznie niewidoczna w wersji sznurkowej lub stanowić dodatkową ozdobę, w formie tekstylnej taśmy. Na ostateczny wygląd żaluzji drewnianych mają wpływ także wykończenia: pokrętło, obciążnik sznurka czy maskownica rynny górnej. Co ważne, te osłony okienne możemy zamontować zarówno w wersji z ręcznym mechanizmem sterowania, jak i elektrycznym. Jest to bardzo ważne dla posiadaczy dużych okien, którym ciężar lamel może powodować dyskomfort ręcznego podnoszenia i opuszczania. Jak widzimy, możliwości ich konfiguracji jest naprawdę sporo, dlatego warto rozważyć to rozwiązanie i poszukać najlepiej pasujących do naszego wnętrza żaluzji drewnianych, w odcieniu i wzorach, które skomponowała sama natura.

Informacja prasowa