Baterie Teka Formentera jako hołd w kierunku natury

Od lat chętnie sięgamy po inspiracje płynące z natury. W tym przypadku nie mogło być inaczej. O czym mowa? Oczywiście o bateriach Teka Formentera, których ideą powstania była spieniona kaskada wodospadu.

Zauważono, że płynący strumień wody po ominięciu progu uzyskuje większą moc, dzięki czemu efektywniej można wykorzystać każdą spadającą kroplę, co bez wątpienia wpływa na oszczędniejsze użytkowanie. To, co w szczególności charakteryzuje omawianą kolekcję to zastosowanie prostej formy oraz wysoka jakość produkcji. Obecność specjalnej głowicy ceramicznej, odpowiadającej za ograniczenie przepływu wody, powoduje jej oszczędność na poziomie 60 %.

Największą popularnością cieszy się kaskadowa bateria Teka o otwartej wylewce, która umożliwia widok płynącego strumienia wody, co bez wątpienia stanowi nowość na polskim rynku. Jej twórcy odkrywając część wylewki sprawili, że woda stała się elementem podkreślającym piękno baterii. Jej głowica, zawierająca system anti-scalding pozwala na lepszą kontrolę temperatury wody, co w dużej mierze zapobiega poparzeniom, podczas gdy kolejny z systemów – antiscale, chroni przed osadzaniem się zgubnego kamienia. Dodatkowo, posiada sterowane zamknięcie odpływu.

Baterie Teka z kolekcji Formentera to propozycja, która najlepiej wpasuje się w gusta osób ceniących proste, nowoczesne detale. Subtelne zaokrąglenia podkreślają delikatną konstrukcję, idealnie eksponując minimalistyczną aranżację łazienki. Świetnym uzupełnieniem baterii umywalkowych z tej serii są systemy natryskowe, które podobnie jak cała kolekcja, w tym przypadku również charakteryzuje się delikatnie opływowymi kształtami. W skład zestawu wchodzi bateria mieszakowa oraz kolumna natryskowa. W głowicy także został zastosowany ten sam system, co w modelach umywalkowych – anti scale, chroniący przed osadami z kamienia. Na uwagę jednak zasługuje obecność specjalnej, wbudowanej w baterię półeczki, która stanowi funkcjonalne miejsce do przechowywania kosmetyków myjących.

Kolekcja Formentera daje klientom szeroki wybór produktów, poczynając od modeli umywalkowych, po wannowe, natryskowe, czy propozycje podtynkowe i termostatyczne. Kaskadowe baterie Teka występują w wariantach stalowych, jak i czarnych, kreując we wnętrzu wrażenie nowoczesności, przy zachowaniu dużej dawki elegancji. Gwarancja producenta na szczelność głowicy wynosi 5 lat, wytrzymałość oringów i uszczelek – 1 rok, zaś na powłokę wykończeniową – 2 lata.