Biurowy design – natura kontra nowoczesność

Czy jest uniwersalna zasada odnosząca się do urządzenia biur? Czy można jasno określić, że jeden styl jest właściwy, a drugi ociera się o obciach?

Przeglądając wszelkie propozycje i podpowiedzi aranżacji narzuca się myśl, że co kraj, to obyczaj. Właściwie nie ma w tym nic złego, szczególnie, że oklepane dodatki, uważane za standardowe i obowiązkowe w każdym biurze wcale nas nie wyróżniają, a przez to nie poprawia nam to nastroju, nawet z racji tego, iż nie możemy poczuć się wyjątkowo.

Biurowy design

Co tak naprawdę potrzebne nam jest do tego, by we własnym biurze poczuć się komfortowo? Jakie dodatki wybrać, aby dobrze wypełnić przestrzeń biurową oraz by zapewnić sobie odpowiednią strefę pracy, podkreślając przy tym własny styl? Wazon z różami czy dekoracje ścienne? Na co warto postawić przy urządzaniu własnego kąta do pracy?

Kiedy mamy do dyspozycji dużą przestrzeń, mamy większe pole do popisu niż w przypadku małych pomieszczeń. Dobrym zwyczajem jest jednak tak dobrać meble, by nie zagracać biura. Tu szczególnie ważne jest precyzyjne rozplanowanie przestrzeni. Dobrze jest wybrać meble klasyczne. Małe pomieszczenia aż proszą o meble wielofunkcyjne. Stylowe, klasyczne, nowoczesne, wszystko zależy od tego jaki styl lubimy, taki dobieramy. Będąc konsekwentnym w doborze mebli ułatwimy sobie pewne rozwiązania.

Niezależnie od tego, czy jest to biuro w dużym biurowcu czy niewielki gabinet w domowym zaciszu powinniśmy znaleźć jakiś element natury, który uprzyjemni nam pobyt w pracy. Sprawdzonym rozwiązaniem jest dekoracja ścienna z żywych róż. Taki naturalny element, dostępny w rozmaitych kolorach, nie tylko ubogaca kolorystycznie dane pomieszczenie, ale przede wszystkim zachowuje trwałość na lata. Natura połączona z nowoczesnością. zaakcentowane w drewnianych, lakierowanych ramach. Zdaniem naukowców kwiaty w biurze podnoszą kreatywność. Są jednak dość wymagające, a przy intensywnym trybie pracy, nie zawsze jednak mamy czas na podlewanie kwiatów. Róże niewątpliwie nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalny klimat w każdym rodzaju pomieszczenia. Można je bezpiecznie połączyć z każdym stylem i dopasować do każdej wielkości pomieszczenia.

W tym przypadku dużą rolę odgrywa kolor róż.