Co kryją w sobie materace?

materac

Prawdopodobnie na co dzień nie zastanawiamy się co w swym wnętrzu kryją nasze materace. Traktujemy je jako naturalny element nie warty uwagi. Tym samym minimalizujemy własne szanse na cieszenie się zdrowym i w pełni komfortowym snem.

materacW najgorszym wypadku sypiamy na powierzchni pełnej wzniesień i wądołów stopniowo rujnującej nasz kręgosłup i odpowiedzialnej za poranne bóle pleców. Nie można również zapomnieć, że stare, wysłużone i niskiej jakości materace są niczym planeta z filmów fantastyczno naukowych. Gromadzone latami resztki naskórka, wchłaniany pot, kosmetyki czy resztki pokarmów pozwoliły wytworzyć idealne środowisko do rozwoju roztoczy i groźnych bakterii, a także grzybów i pleśni. W tej jakże niezwykłej atmosferze nasi niedostrzegalni gołym okiem goście prowadzą udane życie. Rozmnażają się bez przeszkód powiększając liczebność w zastraszającym tępię, spożywają serwowane przez nas posiłki i wydalają resztki tam gdzie popadnie. My natomiast skazani zostajemy na wylegiwanie się w tych pozostałościach i wdychanie ich. W efekcie możemy liczyć również na podrażnienia skóry czy wszelkiego rodzaju reakcje alergiczne.

Aby zabezpieczyć się przed niewidzialnym zagrożeniem warto więc pomyśleć o wymianie materaca oraz zainwestowaniu w taki, który będzie przed nim zabezpieczony. Dzisiejsze materace tworzone są w oparciu o najnowsze rozwiązani technologiczne. Liczne atesty i badania nakierowane zostają na uwalnianie od alergenów szczególnie dlatego, że dziś coraz więcej osób boryka się z problemem alergii. Jako przyszli użytkownicy możemy więc śmiało zaufać wiodącym liderom tematyki, którzy potwierdzają ją wieloletnią gwarancją. Pośród licznych kolekcji warto zwrócić uwagę na materace lateksowe, których podstawą jest najwyższej jakości lateks. Oferta dostępna na komfortsnu.pl/materace/materace-lateksowe. Specjalna struktura posiadająca liczne otwory pozwala na zachowanie właściwej wentylacji.

Oczywiście decydując się na materace z pianki termoelastycznej, która redukuje wszelkie naciski i dostosowuje się do kształtu naszego ciała również nie musimy się obawiać. Warto bowiem pamiętać, że materace dobrych i sprawdzonych marek jak materace TEMPUR tj. salonsnu.pl/materac-tempur-orginal 21 czy materace MK Foam w każdym wydaniu hamują rozwój roztoczy i groźnych bakterii. Tym samym dokonując wyboru możemy nastawić się na dodatkowe właściwości jak sprężystość czy odpowiednia twardość, a ostatecznie na pewno zapewnimy sobie prawdziwe zdrowy i bezpieczny sen. Ci najbardziej wrażliwi odnajdą natomiast komfort dzięki stworzonej specjalnie dla nich ochronie, którą wykazują materace antyalergiczne.