Co można oddać na złom?

Skup odpadów to miejsce, w którym każdy z nas może pozbyć się wielu zalegających odpadów metalowych i nie tylko. Co więcej, za oddanie do skupu takich elementów można otrzymać wynagrodzenie. Warto jest zatem wiedzieć, jakie dokładnie odpady można oddać do skupu, a jakich nie.

Złom jest w cenie

Najbardziej pożądanym przez skupy materiałem jest złom. Jest to zatem idealne miejsce na pozbycie się różnego rodzaju elementów z żeliwa czy stali. Przykładem może być choćby stara wanna. Poza tym każdy skup złomu przyjemnie elementy stalowe czy z metali kolorowych. Jak wspomniano, oddając tego typu elementy otrzymuje się wynagrodzenie. Jego wysokość uzależniona jest od konkretnego rodzaju materiału.

Elektronika

Urządzeń elektrycznych wciąż przybywa. Co jakiś czas takie urządzenia wymienia się także na nowe. Problemem staje się stary sprzęt elektroniczny. Warto jest zatem wiedzieć, że elektronikę także można oddać do skupu. Skupy z chęcią przyjmują takie urządzenia jak stare faxy, skanery, monitory, drukarki, karty pamięci, płyty z komputerów oraz wszelkie urządzenia elektroniczne. Oddanie tego typu materiałów do skupu to także dbanie o środowisko. Po oddaniu ich do skupu, poddawane są one recyklingowi. Lepiej jest zatem skorzystać z tego rozwiązania niż wyrzucać elektronikę na śmieci.

Makulatura

Nie tylko typowy złom jest z chęcią przyjmowany przez skupy. Oprócz metali kolorowych, skupy przyjmują także makulaturę. Za nią także można otrzymać wynagrodzenie. Jest to zatem idealny sposób na to, aby pozbyć się zalegających kartonów czy starych gazet. Pamiętać jednak należy o tym, aby wcześniej sprawdzić czy skup, do którego chcemy się udać na pewno przyjmuje makulaturę. Nie zawsze tak bowiem jest. W takim przypadku należy udać się na skup makulatury.

Czego skup nie przyjmie?

Wiedzieć trzeba, że nie wszystko można oddać do skupu. Przykładem są fragmenty trakcji kolejowych oraz wszelkie inne elementy, które stanową część infrastruktury drogowej. Podobnie jest z monetami, zarówno tymi starymi, jak i tymi, które są obecnie w obiegu. Wynika to z konkretnych przepisów prawnych, mówiących o tym co może, a czego nie może przyjmować skup metali.