Co warto kupić do łazienki

Jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu jakim jest łazienka, właściwie urządzona może stanowić nie tylko pomieszczenie funkcjonalne, ale też być strefą relaksu dla domowników. Niedocenienie funkcji ozdobnej łazienki powoduje często chaos i niepotrzebne utrudnienia w jej codziennym użytkowaniu. Ważne jest więc prawidłowe rozplanowanie nie tylko ustawienia poszczególnych sanitariatów oraz ich wielkości dostosowanych do powierzchni pomieszczenia, ale i dobór całej gamy niezbędnych akcesoriów i ozdobników tak by nie zagracały wnętrza lecz przy zachowaniu funkcji użytkowej były też ozdobą łazienki.

Dobór poszczególnych elementów białej armatury powinien uwzględniać ilość domowników, a najważniejsza zdaje się być odpowiednio duża umywalka, która pomieści przybory toaletowe całej rodziny takie jak kubki i przybory do mycia zębów, mydelniczkę lub ozdobny dozownik na mydło w płynie. W przypadku małej łazienki warto wybrać kompaktowe akcesoria na umywalkę, np. jeden kubek do zębów z podziałem na kilka osobnych szczoteczek co znacznie ograniczy ilość zajętego miejsca na blacie. Miejsce to zostanie zaoszczędzone również przy zastosowaniu elementów trwale mocowanych do ściany, a w przypadku lekkich mydelniczek można zdecydować się na łatwe przytwierdzenie za pomocą przyssawki.

Szeroko rozumiane akcesoria łazienkowe to nie tylko pojemniki ustawione na lub w obrębie umywalki, ale też te stojące na wannie i pod prysznicem, to także wszelkiego rodzaju uchwyty na papier toaletowy oraz ręczniki. Ciekawym elementem dekoracyjnym mogą stać się również pojemniki na waciki czy patyczki do uszu ustawione na półce pod lustrem.

Jeśli w mieszkaniu jest wydzielone WC i w tym pomieszczeniu warto ustawić kilka ciekawych i jednocześnie praktycznych ozdobników urozmaicających wnętrze – szklany dozownik na mydło, możliwie duże lustro, a do tego współgrające ze sobą wieszaki na ręcznik i papier toaletowy.

Codzienna toaleta w otoczeniu ładnych przedmiotów będzie dużo przyjemniejsza i relaksująca niż w ascetycznej łazience bez jakichkolwiek ozdób.