Czy montaż alarmu w domu musi być trudny?

Wiele osób, którym zależy na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w swoim domu, decyduje się na zakup i montaż jednego z wielu różnych typów systemów alarmowych. Najpopularniejsze z tych systemów to alarmy klasyczne, które składają się z czujników ruchu połączonych przewodami z centralą alarmową oraz alarm bezprzewodowy, gdzie tworzenie klasycznych połączeń przewodowych nie jest potrzebne do sprawnego działania całego systemu. W pierwszym przypadku musimy zatem liczyć się ze sporymi utrudnieniami montażowymi. W drugim przypadku montaż alarmu staje się wyjątkowo prosty i możliwy do zrealizowana we własnym zakresie. Jedyną komplikacją w przypadku systemu bezprzewodowego jest konieczność jego właściwej konfiguracji.

Systemy alarmowe typu klasycznego, a zatem systemy wymagające stałego połączenia wszystkich jego elementów przy pomocy specjalnie do tego celu stworzonej instalacji teletechnicznej, instaluje się najczęściej w nowych mieszkaniach lub domach. Dzięki temu montaż alarmu jest w miarę sprawny i niekłopotliwy dla właściciela takiej nieruchomości. Gdy dom jest już urządzony, tworzenie od podstaw nowej instalacji teletechnicznej może być wyjątkowo uciążliwe, wiązać się z koniecznością nawiercania ścian, ukrywania przewodów pod listwami przypodłogowymi lub maskowania ich pod sufitem. Dla kogoś, kto właśnie wyremontował sobie mieszkanie, montaż klasycznego alarmu może wydać się zatem dalece zniechęcający. Na szczęście istnieje ciekawa i w sumie niedroga alternatywa dla takiego klasycznego, przewodowego alarmu. Jest nim alarm bezprzewodowy.

Instalacja alarmu bezprzewodowego jest zadaniem niezwykle prostym. Wystarczy rozmieścić w kluczowych punktach mieszkania czujniki ruchu, skonfigurować ich bezprzewodowe połączenie z centralą alarmową i gotowe. Co warte podkreślenia, alarm bezprzewodowy na ogół daje możliwość łatwego rozbudowania systemu o kolejne jego elementy. Do takiego alarmu możemy zatem dokładać kolejne bezprzewodowe czujniki ruchu lub magnetyczne czujniki otwierania drzwi. Dzięki temu nie ma najmniejszego problemu z dostosowaniem takiego systemu do wielkości konkretnego domu i do indywidualnych oczekiwań konkretnej osoby. Poza tym instalacja alarmu bezprzewodowego nie wiąże się z koniecznością kucia ścian, wiercenia otworów pod przewody, ich maskowania itd. Jedyne o czym musimy pamiętać to regularna wymiana baterii w czujnikach, pilocie (jeśli znajduje się w składzie zestawu alarmowego) i syrenie alarmowej, która jest integralną częścią takiego systemu alarmowego. Przydatne informacje o alarmach bezprzewodowych, zarówno o ich rodzajach, jak i montażu można znaleźć na stronie: https://erdaelectronic.com/.