Czy warto szkolić się w lean management?

pieszy

pieszyOszczędne zarządzanie zasobami i właściwa organizacja procesów produkcji okazała się wielkim sukcesem w przypadku japońskich przedsiębiorstwa tj. Toyota. Dzięki japońskiemu sukcesowi gospodarczemu, któremu towarzyszyła dynamiczna ekspansja na rynkach całego świata, koncepcja lean managment wyszła poza granice kraju kwitnącej wiśni. Współcześnie nowy sposób zarządzania przedsiębiorstwem święci triumfy również w Polsce. Oszczędne zarządzanie ma swoje głębokie uzasadnienie i jest coraz chętniej wdrażane w przedsiębiorstwach, które mają poważne problemu z utrzymaniem stabilnego poziomu rentowności lub od razu wymagają przeprowadzenia głębokiej restrukturyzacji. Istnieją firmy, które specjalizują się w realizacji szkoleń z zakresu koncepcji kaizen i szczegółowo z lean management. Jeśli szukają Państwo więcej informacji na ten temat, warto odwiedzić jedną z internetowych stron, specjalizujących się w tej tematyce. W serwisie znaleźć można wiele praktycznych wiadomości m.in. o tym, czym jest lean managment, a przy okazji skorzystać z możliwości szkolenia z wybranej dziedziny zarządzania firmą.

Czy warto szkolić się w lean managment? Z całą pewnością tak! Poznanie sprawdzonych sposobów, które pomogły w uratowaniu wielu przedsiębiorstw będzie niezwykle cenną, pożądaną przez rynek umiejętnością. A szkolić można się w dwóch podstawowych obszarach. W zarządzaniu produkcją i usługami. Jak się okazuje w praktyce, proste przeniesienie mechanizmów oszczędnego zarządzania z obszaru produkcji na sferę usług nie jest takie proste. Potrzebne jest nieco inne spojrzenie i zastosowanie nieco innych technik, które oczywiście mają identyczną bazę (opierają się na japońskiej koncepcji zarządzania przedsiębiorstwem, inspirację czerpiąc z filozofii kaizen). Stąd też istniejący podział szkoleń, który ma pełne uzasadnienie merytoryczne.

Wszystko o lean: http://lean.org.pl to także miejsce, w którym zaleźć można wiele cennych informacji o nowych technikach zarządzania, a także o planowanych konferencjach, spotkaniach i szkoleniach z obszaru szeroko pojętego lean management. Odwiedzając serwis możemy również skorzystać z profesjonalnego doradztwa z obszaru zarządzania przedsiębiorstwem. Jeśli zatem szukamy fachowej pomocy, mamy zamiar zrestrukturyzować system zarządzania swoją firmą lub budując nowy zakład, jego funkcjonowanie oprzeć na sprawdzonej i efektywnej metodzie lean management sprawdźmy, co tak naprawdę mogą nam zaoferować specjaliści od japońskiego stylu zarządzania przedsiębiorstwem.