Czym kierować się przy wyborze dobrej agencji nieruchomości?

Poszukując mieszkania do wynajęcia czy też chcąc kupić własne cztery kąty, coraz częściej decydujemy się na skorzystanie z usług agencji nieruchomości. Ma to swoje liczne zalety – przede wszystkim cały proces przebiega szybko i sprawnie, a przy tym profesjonalnie. Jednak niełatwym zadaniem może okazać się sam wybór odpowiedniej agencji nieruchomości, a tych na rynku pojawia się coraz więcej.

Czym należy się kierować przy wyborze agencji nieruchomości? Przede wszystkim ważna jest jakość oferowanych usług, kwalifikacje osób zatrudnionych w agencji, a także wysokość prowizji. Bardzo ważnym jest to, czy agencja nieruchomości świadczy usługi kompleksowe.

Wybierając agencję nieruchomości należy zwrócić uwagę na to, jakie jest jej doświadczenie na rynku nieruchomości, czy praca agenta to zatrudnienie na pełny etat czy też jest to forma pracy dodatkowej, jak dużo transakcji zostało zrealizowanych przez daną agencję nieruchomości oraz jak dużo klientów ma agencja. Ponadto warto dowiedzieć się na ile szacowany jest średni czas sprzedaży mieszkania lub domu. Podczas wizyty w agencji nieruchomości zapytać można o to, jaka strategia marketingowa będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem dla mieszkania, które chcemy sprzedać.

Dobra agencja nieruchomości podchodzi do każdego klienta indywidualnie. Ponadto stale uatrakcyjnia oferty sprzedaży, dokłada wszelkich starań, aby transakcja została zrealizowana szybko i profesjonalnie. Ważne jest także, aby agent dobrze znał rynek, gdyż tylko wtedy będzie mógł umiejętnie doradzić klientowi i sprostać jego wymaganiom. Przede wszystkim agent nieruchomości powinien aktywnie słuchać klienta i chętnie prowadzić z nim rozmowę. Dzięki przeprowadzonemu w ten sposób badaniu potrzeb na pewno uda się znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Najważniejsze jest bowiem to, aby klient był w pełni usatysfakcjonowany otrzymując wysoką jakość usług. Wtedy transakcja zakończy się sukcesem, a co za tym idzie – obie strony będą zadowolone.

Agencją nieruchomości z doświadczeniem jest Wigro Groszyk. To firma istniejąca na rynku od 1989 roku, natomiast na rynku nieruchomości działa od 1991 roku. Agencja nieruchomości Wigro Groszyk jest zrzeszona w Warszawskim Stowarzyszeniu Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Agencja swoim klientom zapewnia profesjonalną i kompleksową obsługę. Na swoim koncie ma wiele bezpiecznie i profesjonalnie przeprowadzonych za transakcji. Firma świadczy kompleksowe usługi, od znalezienia nieruchomości po sporządzenie umowy. Wigro Groszyk oferuje także pomoc w uzyskaniu kredytu na zakup nieruchomości. Klienci, którzy decydują się na skorzystanie z usług Agencji Nieruchomości liczyć mogą na profesjonalne przeprowadzenie transakcji. Wszystko w bezpieczny sposób.

Korzystanie z usług agencji nieruchomości to korzystne rozwiązanie, nierzadko pozwalające na zaoszczędzenie cennego czasu. Decydując się na współpracę z doświadczoną i profesjonalną agencją liczyć można na fachową pomoc w znalezieniu wymarzonego domu, mieszkania czy też działki. Co więcej, doświadczony pośrednik pomoże w dopełnieniu niezbędnych formalności, a także dołoży wszelkich starań, aby transakcja przebiegła w sposób bezpieczny.