Czym są nawilżacze kanałowe i jakie mają znaczenie w wentylacji?

Odpowiednia wymiana powietrza w pomieszczeniach jest gwarancją swobodnego oddychania, minimalizacją ryzyka wdychania drobnoustrojów i w powietrzu i działaniem, które zapewnia nam „świeżość” umysłu zamiast apatii i zmęczenia. To właśnie dlatego dobry system wentylacyjny wraz z dodatkami usprawniającymi jego pracę, są tak ważne i w domach prywatnych i w firmach, w których na co dzień pracuje wiele osób.

Wentylacja mechaniczna, a nawilżacze kanałowe

Większość osób decydujących się na instalację wentylacji do mechanicznego wymieniania starego powietrza w pomieszczeniach na nowe, nie wie nawet, że proces ten można dodatkowo polepszyć, stawiając na montowane w tym systemie nawilżacze kanałowe. Te specjalistyczne urządzenia są inteligentnym sprzętem do kompleksowego nawilżania powietrza i to za jednym razem we wszystkich pomieszczeniach. To właśnie dzięki nim do poszczególnych pokoi nawiewane jest świeże powietrze przy jednoczesnym utrzymaniu w nich optymalnej wilgotności.

Dobrym przykładem są tu nawilżacza HIGROplus+ dostępne np. w Comair.pl.

Ich główne cechy to:

  • Aktywne monitorowanie poziomu wilgotności w powietrzu
  • Wykorzystanie systemu unikalnych lameli do lepszego nawilżania
  • Całkowicie automatyczna praca, w ramach której pobierają one wodę i dezynfekują elementy nawilżające
  • Utrzymywanie wilgotności powietrza od 40 do 60% i to w instalacjach mających wydajność nawet do 500 m3/h

Każde z różnych modeli urządzeń HIGROplus+ przeznaczone jest do pracy w instalacji mechanicznej wentylacji z tzw. odzyskiem ciepła. Można je dobrać pod kątem wydajności, tak by idealnie pasowały do posiadanego systemu wymiany powietrza w domu lub firmie, ale i zależnie od tego czy instalacja ta pracuje na nagrzewnicę elektryczną czy wodną.

Nawilżacze kanałowe, o których większość informacji technicznych można znaleźć na stronie internetowej wentylacja Częstochowa Comair.pl wyposażone są w opatentowane, rozwiązania techniczne, dzięki którym ich praca jest całkowicie bezpieczna, skuteczna i zautomatyzowana. To właśnie dzięki tak zbudowanym, kompleksowym systemom wentylacji, możemy się cieszyć idealnie świeżym powietrzem we wnętrzach, mając świadomość tego, że jest ono wolne od bakterii, szkodliwych cząsteczek czy drobnoustrojów.