Czym się kierować przy wyborze firmy montującej zamki w drzwiach?

Dobry zamek w drzwiach zewnętrznych to w każdym domu czy mieszkaniu podstawa do tego, aby czuć się bezpiecznie. A co jeśli zgubimy klucze, zamek zacznie się zacinać lub po prostu chcemy umieścić w skrzydle dodatkowe zabezpieczenie? Podobno z pomocą internetu można zabrać się za to samemu, jednak jeżeli zależy nam na profesjonalizmie i nie ufamy swoim umiejętnościom majsterkowicza, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zaufanie prawdziwym fachowcom. Firm oferujących naprawę, montaż lub wymianę zamków jest w każdym mieście mnóstwo – jak wybrać tę najlepszą?

Wiele osób bagatelizuje sprawę zamontowania zamka w drzwiach. Kupując drzwi w markecie budowlanym warto wziąć pod uwagę, jakiej jakości zamki są w nich zamontowane. Nie zawsze, ale często znacznie odbiegają one jakością od zamków oferowanych przez czołowych producentów. Z tych powodów warto zastanowić się nad zakupem i montażem zamka w osobnej, wyspecjalizowanej w tym celu firmie.

Serwis i montaż drzwi lub zamków to wciąż branża ciesząca się sporą popularnością, zatem firmy oferujące takie usługi wyrastają jak grzyby po deszczu. Z drugiej strony równie duża ilość się zamyka. Jak znaleźć fachowców, z których pracy będziemy zadowoleni? Warto w tym celu popytać znajomych, którzy mieli doświadczenie np. z wymianą drzwi czy zepsutym zamkiem. Jeżeli oni są zadowoleni z pracy danej firmy, my prawdopodobnie też będziemy. Duże ułatwienie w poszukiwaniach może stanowić internet. Wybierzmy kilka obiecujących stron internetowych lokalnych zakładów i zapoznajmy się dokładnie z ofertą.

Dobra firma montująca zamki powinna być dostępna przez cały czas, tak aby móc dopasować się pod indywidualne potrzeby każdego klienta. Dodatkowo warto zachować taki kontakt, jeżeli kiedyś w przyszłości będziemy pilnie potrzebować pogotowia zamkowego, bo np. zgubiliśmy klucze – tłumaczy specjalista z ABC Zabezpieczeń.

Powinniśmy mieć sto procent pewności co do tożsamości pracownika. Wymieniając drzwi jesteśmy szczególnie narażeni na oszustów podających się m.in. za monterów, dlatego profesjonalne zakłady wysyłają oznakowany firmowy samochód, lub przynajmniej fachowca ubranego w pracowniczą koszulkę. Jeżeli w trakcie telefonicznego umawiania spotkania nie ustaliliśmy, jaki zamek zamawiamy, powinien być także wyposażony w najpopularniejsze modele większości wykorzystywanych na rynku marek. Dzięki temu na miejscu będzie możliwe natychmiastowe wybranie, dopasowanie najlepszego zamka i montaż. Warto także zapytać o dodatkowe usługi świadczone przez pogotowie zamkowe. Profesjonalne firmy z doświadczeniem mają także w swojej ofercie alarmy, systemy monitoringu lub możliwość instalacji elektronicznej kontroli dostępu.