Czym wyróżniają się tapety do malowania?

Mało kto lubi malować ściany. Teoretycznie nakładanie farby to najprostsza metoda na to, by je wykończyć. W praktyce okazuje się, że zanim tę farbę zacznie się aplikować, trzeba wykonać szereg niezbyt miłych, a do tego dość czasochłonnych czynności. Co dokładnie? Ściany są nierówne, często popękane, z ubytkami w tynku. Nie mówiąc już o tym, że ciężko jest pokryć nową farbą ciemny kolor ścian. Dlatego też najpierw czeka cię ścieranie starej farby, równanie, gipsowanie i dopiero potem można zabrać się za aplikację farby. Ale okazuje się, że malowanie ściany można sobie umilić, skracając je o te nieprzyjemne etapy. Sposobem na to mogą okazać się specjalne tapety do malowania, po które klienci sklepów remontowo-budowlanych coraz chętniej wybierają.

Tapety do malowania – szybka metoda na metamorfozę wnętrza

Tapeta do malowania praktycznie nie różni się swoją strukturą od tapet dekoracyjnych. One także mogę występować w wariancie papierowym, winylowy, na fizelinie, a także z włókna szklanego czy raufazy (papier połączony z drewnianymi wiórkami). Jeśli postawisz na wysoką jakość, taka tapeta będzie mogła służyć ci nawet kilkadziesiąt lat, oczywiście przez ten czas będziesz mógł pokrywać jej powierzchnię kolejnymi kolorami farby. Za najbardziej trwałe uznaje się tapety do malowania wykonane z włókna szklanego. Ich producenci zapewniają, że trwałość może wynosić tu nawet 30 lat. To naprawdę bardzo dobry wynik i prostsze, szybsze wygodniejsze malowanie pomieszczenia przez długi, bardzo długi, czas. Tapety do malowania wykonane z włókna szklanego są ponadto niepalne, odporne na działanie kwasów i środków chemicznych oraz przyjazne dla środowiska naturalnego.

Tapety z włókna szklanego do zadań specjalnych

Doskonale sprawdzą się one nawet w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka, gdyż są one paro-przepuszczalne (odporne na działanie wilgoci). Wykazują także odporność na odkształcenia pod wpływem upływu czasu, na działanie ciepła czy różnego rodzaju uszkodzenia natury mechanicznej. Tapety do malowania z włókna szklanego według zaleceń producentów nadają się aż do siedmiokrotnego malowania, choć oczywiście można próbować tej techniki więcej razy. W zasadzie wszystkie tapety do malowania – nie tylko te z włókna szklanego – to doskonały sposób nie tylko na szybsze, łatwiejsze i wygodniejsze malowanie. To również możliwość skutecznego zamaskowania pęknięć w tynku, wszelkich nierówności oraz uszkodzeń w ścianie. Pamiętajmy tylko o tym, by do aplikacji takich tapet stosować odpowiednie i wysokiej jakości kleje, w przeciwnym wypadku możemy łatwo pozbyć się wielu wspaniałych właściwości tego rozwiązania.